ستاد مکه مکرمه اعلام کرد: ۸۷۵۳ نفر از حجاج و عوامل کاروان‌های ایرانی طی امروز و روزهای گذشته با ۳۰ پرواز از طریق فرودگاه جده و ۵ پرواز از فرودگاه مدینه، عربستان را به مقصد کشورمان ترک کردند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،اطلاعیه ستاد مکه مکرمه حاکیست تا پایان روز(۲۷ تیرماه) ۲۱،۴۰۰ زائر بیت‌الله الحرام در قالب ۱۷۵ کاروان در هتل‌های مکه اسکان دارند.

بر پایه این گزارش، امروز ۱۴۴۶ زائر در قالب ۱۳ کاروان برای اقامت پنج روزه در جوار مسجدالنبی(ص) و زیارت حرم رسول اکرم(ص) و قبور ائمه بقیع(ع) راهی شهر مدینه منوره شدند.

با این حساب تعداد زائران حاضر در مدینه النبی(ص) به ۷۱۴۰ زائر افزایش یافت که در قالب ۶۳ کاروان در هتل‌های مدینه اسکان یافته‌اند.

همچنین ۱۶۱۹ نفر از زائران مدینه قبل در قالب ۱۲ کاروان از مکه مکرمه عازم فرودگاه جده شده و به میهن اسلامی بازگشتند. امروز با آغاز پرواز های برگشت از فرودگاه مدینه، ۱۱ کاروان از زائران مدینه بعد با ۱۳۲۵ مسافر عازم کشورمان شدند.

بر اساس این اطلاعیه، تاکنون ۸۷۵۳ نفر از حجاج و عوامل کاروان‌ها با ۳۰ پرواز از طریق فرودگاه جده و ۵ پرواز از فرودگاه مدینه، عربستان را به مقصد کشورمان ترک کردند. سهمیه ایران در حج تمتع ۱۴۰۱ حدود ۳۹۶۰۰ نفر اعلام شده است.

  • منبع خبر : ایرنا