۸۸ ایستگاه ایست و بازرسی برای زائران نوروزی با هدف ارائه مطلوب خدمات حوزه های انتظامی و رصد میدانی امنیت در این استان از ۲۵ اسفندماه فعال شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، جواد اسدالهی، جانشین ستاد کمیته انتظامی، امنیتی و ترافیک شهری خراسان رضوی گفت: ۴۶ ایستگاه ایست و بازرسی از این تعداد به صورت موقت و ۴۲ ایستگاه بطور دائم فعال خواهند بود که برخی از آنها در مبادی ورودی استان مستقر شده اند. 

وی با بیان اینکه به دنبال میزبانی شایسته از زائران حرم رضوی هستیم، عنوان کرد: در ایام نوروز هفت هزار و ۵۰۰ نفر با  یک هزار و ۶۰۰ واحد گشتی خودرویی در هر شیفت به زائران و مجاوران خدمات انتظامی ارائه می کنند. 

اسدالهی گفت: علاوه بر آنها ۴۰۰ پلیس افتخاری و گشت رضویون هم در مناطق مختلف شهری بویژه مناطق جرم خیز فعالیت خواهند داشت. 

وی با اشاره به تشدید نظارت بر اماکن متبرکه خراسان رضوی گفت: در این ایام با انجام بازدیدهای میدانی نظارت های ویژه ای بر امنیت حوزه حرم مطهر صورت می گیرد تا زائران در آرامش کامل سفر خود را انجام دهند. 

اسدالهی در باره دیگر طرح‌های حوزه امنیت گفت: با نظارت و کنترل سارقان سابقه دار و همچنین لغو مرخصی برخی از مجرمان، برخورد با اراذل و اوباش و معتادان متجاهر بستر مناسبی برای مسافران فراهم خواهد شد. 

وی با اشاره به نظارت های محسوس و نامحسوس اماکن گردشگری گفت: در نوروز ۱۴۰۱ کنترل پارک‌ها و ایستگاه‌های مترو با رصد بیشتر انجام می گیرد و موارد مشکوک مورد بررسی ویژه قرار می‌گیرد.  

  • منبع خبر : تسنیم