معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: براساس برنامه ریزی های انجام گرفته ۸۰۰ هیات مذهبی در ایام محرم امسال در بقاع متبرکه فعالیت می کند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت الاسلام غلامرضا عادل در نشست جامعه نخبگان وعاظ، سخنرانان و مداحان اهل بیت (ع) در امام زاده صالح (ع) گفت: شاید در هیچ برهه ای زمان همانند امروز نیاز به برگزاری اینگونه جلسات نداشته ایم به خصوص اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با مبلغان به اولویت تبلیع اشاره کردند.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری اینگونه نشست سبب ارتقای کیفیت مجالس خواهد شد، گفت: شاید در هیچ برهه ای از زمان همانند امروز نیاز به برگزاری این جلسات نداشته ایم. به خصوص اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در دیدار اخیر خود با مبلغان به اولویت تبلیع اشاره کردند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در سازمان اوقاف و امور خیریه اعزام مبلغ را در دستور کار قرار دارد و در هشت مناسبت مبلغان از قم اعزام می شوند، اظهار داشت: سال گذشته نیز ۱۶ هزار نفر مبلغ در امامزادگان حضور یافتند و به تبلیع پرداختند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه کیفیت امر تبلیغ نیز ۱۲ کارگروه تبلیغی در بحث خانواده، کار با کودک و نوجوان، پاسخگویی به شبهات و غیره فعالیت می کنند، افزود: همچنین با سایر نهادهای تبلیغی مانند حوزه های علمیه همکاری داریم و سازمان اوقاف حمایت از نهادهای تبلیغی را نیز انجام می دهد به عنوان مثال با سازمان تبلیغات اسلامی تفاهم نامه منعقد شده و از حوزه های علمیه برای ایجاد موقوفات جدید و موضوعات متنوع دیگر حمایت می کنیم.

حجت الاسلام عادل افزود: بحث استقرار هیئت های مذهبی در بقاع متبرکه که واجد شرایط هستند در حال اجراست و بالع بر ۸۰۰ هئیت در این مراکز مستقر هستند و از این ظرفیت استفاده می کنند و تعامل، طرفینی است و مردم از این فضا استفاده می کنند.

  • منبع خبر : ایرنا