رئیس سازمان حج و زیارت استان خراسان رضوی گفت: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۵ هزار و ۴۱۰ زائر از خراسان رضوی در قالب ۳۸ کاروان به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  جواد شاد در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که نام‌نویسی در کاروان‌های حج تمتع ۱۴۰۱  آغاز شده است اظهار داشت: در سال جاری ۵ هزار و ۴۱۰ زائر از استان خراسان رضوی  در قالب ۳۸ کاروان به سرزمین وحی اعزام خواهند شد که از این تعداد  ۲۸ کاروان مدینه قبل و ۱۰ کاروان مدینه بعد هستند.

وی با بیان این مطلب که از مجموع ۳۸ کاروان استان ۱۷ کاروان مربوط به شهرستان‌های استان و  21 کاروان از مشهد خواهند بود افزود: نام‌نویسی حج تمتع ۱۴۰۱ ویژه زائران ثبت نامی در کاروان‌های حج ۹۹ که به دلیل کرونا در ۲ سال گذشته اعزام نشده‌اند، از ساعت ۱۰ صبح یکشنبه 18 اردیبهشت‌ماه از طریق سامانه رزرو سازمان حج و زیارت آغاز شده است.

شاد با اشاره به اینکه متقاضیان تشرف به حج تمتع سال ۱۴۰۱ از بین ثبت‌ نامی‌های کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ که وجوه مربوطه را پرداخت کرده‌ و انصراف نداده‌اند، خواهند بود گفت: متقاضیان می‌توانند از امروز با مراجعه به سامانه  tamatoreserve.haj.ir نسبت به انتخاب کاروان و ادامه مراحل ثبت‌ نام اقدام کنند و تمام اطلاعات و مبالغ پرداختی قبلی متقاضیان به سامانه جدید انتقال خواهد یافت.

رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های کشور عربستان تنها افراد زیر ۶۵سال به حج تمتع اعزام می‌شوند.

وی اظهارکرد: زائران ثبت‌ نامی در حج ۱۳۹۹ که تاریخ تولد آن‌ها ۱۰ تیرماه ۱۳۳۶ و پس از آن باشد و تاریخ ودیعه‌گذاری بانکی آن‌ها (ثبت‌ نام اولیه در بانک ملی) مربوط به تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۸۶ و قبل از آن باشد، جزو واجدین شرایط اعزام حج خواهند بود که باید تاکنون نسبت به تزریق حداقل ۲ دوز واکسن کویید ۱۹ اقدام کرده باشند و تا قبل از اعزام نیز نسبت به تزریق دوز سوم واکسن خود اقدام کنند.

شاد تصریح کرد:گذرنامه زائران خانه خدا باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد؛ به طوری که گذرنامه تمام مشمولان حج تمتع باید حداقل تا ۱۰ دی ۱۴۰۱ معتبر باشد.

رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی تاکید کرد: در صورتی که زائران کد رهگیری را به هر علت فراموش کرده باشند، در سامانه مذکور tamatoreserve.haj.ir با کلیک روی گزینه «چنانچه کد رهگیری خود را فراموش کرده‌اید، اینجا را کلیک کنند امکان بازیابی کد رهگیری را خواهند داشت و کد رهگیری به سرعت به تلفن همراه ایشان که قبلا در سامانه ثبت کرده‌اند، پیامک خواهد شد.

  • منبع خبر : تسنیم