معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری بیش از دو هزار و ۸۰۰ جلسه تفسیر قرآن در بقاع متبرکه و امام زادگان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان با ارائه گزارش نهایی طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱، اعلام کرد: این طرح از ۱۴ فروردین تا ۱۳ اردیبهشت ماه مصادف با ماه مبارک رمضان در ۲ هزار و ۱۷۵ بقعه متبرکه و امامزاده با هدف تقویت باورها، اعتقادات و ایجاد فضای معنوی در جامعه بویژه برای نسل جوان اجرا شد.

در این گزارش، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت فضای معنوی ماه مبارک رمضان، ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآنی و ایجاد فضای انس با قرآن کریم در جامعه، ترویج موضوع تفسیر قرآن کریم با حضور اساتید تفسیر در بقاع متبرکه و همچنین اجرای دقیق نیات واقفین خیراندیش و استفاده از ظرفیت خیرین از دیگر اهداف طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱ عنوان شده است.

بر اساس اعلام معاونت فرهنگی سازمان اوقاف ۲ هزار و ۸۶۹ جلسه تفسیر قرآن کریم با حضور ۵۶ مفسر از مجمع عالی تفسیر در بقاع متبرکه مجری طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱ برگزار شده است؛ همچنین یک هزار و ۵۸۵ مبلغ به‌صورت اعزامی و بومی در این طرح به فعالیت‌های تبلیغی پرداخته‌اند.

بنا بر این گزارش یک هزار و ۱۶۸ بقعه متبرکه مجری مراسم ترتیل‌خوانی و جزءخوانی قرآن کریم، ۸۰۸ بقعه متبرکه مجری مراسم «خدیجه مادر امت»، یک هزار و ۸۲ بقعه متبرکه مجری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع)، ۲ هزار و ۶ بقعه متبرکه مجری مراسم‌ شب‌های قدر و شهادت حضرت علی (ع) و یک هزار و ۱۶ بقعه متبرکه مجری نماز عید فطر بوده‌اند. همچنین ۴۱ وقف جدید در طول طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱ به ثبت رسیده است.

  • منبع خبر : ایرنا