معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در ایام نوروز بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در قالب مجری طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه اسکان داده شدند.

حجت الاسلام غلامرضا عادل با اشاره به طرح آرامش بهاری اظهار داشت: این طرح از ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۱ در یک هزار و ۷۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده کشور اجرا شد و براساس آخرین آمار قریب به ۱۹ میلیون نفر بار زیارت از بقاع متبرکه و امامزادگان در ایام نوروز ۱۴۰۱ اتفاق افتاده است.

وی افزود: ویژه‌ برنامه آرامش بهاری به‌ عنوان یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه تلقی می‌شود و در قالب این طرح حدود ۵۰۰ هزار نفر در زائر سراهای بقاع متبرکه و امامزادگان مجری طرح آرامش بهاری ۱۴۰۱ اسکان داده شدند.

آرامش بهاری طرحی مبتنی بر خدمت‌ رسانی فرهنگی و اجتماعی به مجاورین بقاع متبرکه، زائرین و مسافرین این اماکن مقدس تعریف می شود و از ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۱، نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر اسکان اضطراری (موقت) در بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری انجام شده است.

عادل در ادامه به حضور قریب به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر در لحظه تحویل سال نو در بقاع متبرکه و امامزادگان اشاره کرد و گفت: برپایی خیمه‌های معرفت، غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی و سکوی اجرای برنامه (استیج) از فعالیت‌هایی بوده از که در بقاع متبرکه و امامزادگان در قالب طرح آرامش بهاری انجام شده است.

به گفته وی، ۱۵۳ بازارچه شمیم خدمت در برخی بقاع متبرکه و امامزادگان مجری طرح آرامش بهاری ۱۴۰۱ برپا شد و حدود یک هزار و ۷۰۰ مُبلغ بومی و اعزامی از قم لباس خدمت تبلیغی را در ایام نوروز ۱۴۰۱ تن کردند و در بقاع متبرکه و امامزادگان به تبلیغ پرداختند.

همچنین در ایام نوروز ۳۸ وقف جدید به ثبت رسید و حدود ۴۳ هزار بسته معیشتی نیز در قالب طرح آرامش بهاری بین نیازمندان توزیع شد.