رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: کانون‌های مساجد با معرفی دستاوردهای علمی و فرهنگی به نسل جوان نقش مهمی در جذب آنان به مساجد دارند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی در دومین روز از نشست هم اندیشی مدیران ستادی و استانی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور در مجتمع آدینه برگزار شد، اظهار داشت: کانون‌های مساجد انتخاب خوبی برای فعالیت‌های مختلف در عرصه مسجد هستند، یک زمانی تئاتر بچه های مسجد متشکل از  تئاترهای دینی و انقلابی برگزار می‌شد که تاثیر بسزایی گذاشت. ما امروز از مسیر مسجد و کانون‌ها می‌توانیم هنرمندان خوبی را در عرصه تئاتر تربیت کنیم.  

وی با بیان اینکه اکنون حوزه فناوری مطرح است و باید از این عرصه استفاده کنیم، افزود: کانون‌های مساجد می‌توانند در این عرصه فعالیت‌های خوبی داشته باشند. از سوی دیگر در عرصه مدیریت انگیزه، یکی از مهمترین کارهای ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور می‌تواند اردو باشد. در فعالیت‌های اردویی بسیاری از مباحث را می‌توان برای نوجوانان و جوانان مطرح کرد.  

وی تصریح کرد: مسجد باید کانون پرسش و پاسخ باشد. وظیفه ما این است که بچه های مسجد را با طراحی و برنامه ریزی دقیق به سمت و سوی مساجد و کانون‌ها جذب کنیم. کانون‌های مساجد می توانند دستاوردهای علمی و انقلابی را به نسل جوان در قالب فعالیت‌های اردویی معرفی کنند و اگر نسل جوان این دستاوردها را ببیند، احساس غرور می‌کند.  

  • منبع خبر : ایرنا