رئیس انجمن نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان، با پیام روسای جمهور دو کشور و حضور معاون رئیس شورای وزیران ترکمنستان و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را در عشق آباد پایتخت ترکمنستان آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،سعید صیفی با اعلام این خبر اظهار کرد: این نمایشگاه با حضور سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، باتیر ​​آتدایف، معاون رئیس شورای وزیران ترکمنستان، علی رسولیان، معاون صنایع کوچک وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی دو کشور افتتاح شد.

وی در خصوص میزان مشارکت در این نمایشگاه افزود: ٩٨ شرکت دولتی و خصوصی در حوزه‌های مختلف تولیدی کشورمان در ۴۵۰۰ متر فضای نمایشگاهی با ۲۰۰۰ مترمربع فضای مفید محصولات خود را به نمایش گذاشته‌اند که این میزان مشارکت رقم بسیار خوبی در حوزه برگزاری نمایشگاه‌های بین‌الملل است.

رئیس انجمن نمایشگاه‌های بین المللی ایران با اشاره به حضور بیش از ۳۶۰ نفر از تجار و فعالان اقتصادی ایرانی در نمایشگاه ترکمنستان، تصریح کرد: این نمایشگاه هم از لحاظ میزان فضای در اختیار برگزارکنندگان و هم از لحاظ تعداد مشارکت برندها و شرکت‌های ایرانی، در نوع خود بی نظیر بوده و به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور است.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان، صیفی با اشاره به اینکه این نمایشگاه به همت شرکت نمایشگاه‌های بین المللی مشهد آماده برگزاری شده است، بیان کرد: این نمایشگاه براساس تاکیدات ریاست جمهوری کشورمان پس از سفر به ترکمنستان و همچنین درخواست مسئولان ترکمنستانی برپا شده که در آن شرکت‌های مختلفی از اقصی نقاط کشورمان حضور دارند. امیدواریم این اتفاق مثبت، افق روشنی را در روابط تجاری دو کشور رقم بزند.

  • منبع خبر : ایسنا