با تعطیلی دوباره فرودگاه گناباد و لغو پروازهای آن به دلیل نبود امکانات و تجهیزات مناسب، امام جمعه گناباد گفت: در روز افتتاح این فرودگاه وزیر راه و شهرسازی حضور داشته‌اند و اگر فرودگاه دارای نواقص و مشکلاتی بوده چرا آن را افتتاح کرده است؟

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  فرودگاه شهدای گناباد خردادماه امسال با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به بهره‌برداری رسید. در همان زمان افتتاح اعلام شد که پروازهای این فرودگاه پس از حج  برقرار می‌شود و مردم شهرستان گناباد و شهرهای اطراف چند ماه چشم انتظار بودند، اما اندک زمانی پس از شروع پروازها در آبان ماه شاهد تعطیلی پروازهای گناباد به دلیل نبود تجهیزات هندلینگ بودیم.

با پیگیری‌های صورت گرفته، این پروازها مجدد برقرار شد و به طور متوسط در هر پرواز ۱۰۰ نفر حضور داشتند تا آنجا که سازمان هواپیمایی نیز اعلام کرد این استقبال فراتر از پیش‌بینی‌های ما بوده است.

حالا چندی است که فرودگاه گناباد مجدد تعطیل و پروازهای آن هم لغو شده است.

خبرگزاری تسنیم نیز طی دو سال اخیر گزارش‌های متعددی از راه‌اندازی تا پروازهای فرودگاه گناباد و تعطیلی پروازها را منتشر کرده و همچنان این موضوع را پیگیری می‌کند.

موضوع تعطیلی دوباره پروازهای فرودگاه گناباد نه تنها با واکنش گلایه‌آمیز مردم مواجه شده بلکه به تریبون نماز جمعه این شهر هم رسیده تا آنجا که روز گذشته حجت الاسلام حسن صادقی نسب، امام جمعه گناباد در خطبه‌های نماز جمعه از تعطیلی پروازهای فرودگاه گناباد گلایه کرد.

امام جمعه گناباد گفت: در روز افتتاح  وزیر راه و شهرسازی حضور داشتند، اگر فرودگاه گناباد دارای نواقص و مشکلاتی بوده چرا آن را افتتاح کرده است؟

صادقی‌نسب افزود: مردم از وضعیت فرودگاه گناباد به شدت گلایه دارند و این رفتارها باعث بی‌اعتمادی مردم به نظام می‌شود و مسئولان باید جدی‌تر این مشکلات را پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: از مسئولان انتظار می‌رود که اگر پروژه‌ای را افتتاح کردند آن را رها نکنند و حمایت‌ها و تجهیزات آن را نیز فراهم سازند که به این شکل سرمایه ملی از بین نرود.

می‌گویند مقرون به صرفه نیست

مهدی توکلی، رئیس فرودگاه شهدای گناباد نیز درخصوص تعطیلی پروازهای این فرودگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم بیان داشت: شرکت ایرلاین مسئول تکمیل و تامین تجهیزات هندلینگ است، ولی بخاطر اینکه در هفته یک پرواز رفت و برگشت در این فرودگاه انجام می‌شود، توجیه مالی ندارد که این امکانات را فراهم کند، به همین علت برخی پروازها از سوی وارش کنسل می‌شود.

وی افزود: مردم و مسئولان باید کمک کنند تا با همدلی و هم‌افزایی مشکلات و موانع موجود برطرف شود و شاهد پروازها در این خط باشیم.

رئیس فرودگاه گناباد خاطرنشان کرد: تلاش‌ها و رایزنی‌های خوبی از سوی فرماندار گناباد با استانداری خراسان رضوی صورت گرفته و همچنین دفتر نماینده مردم گناباد و بجستان در تهران نیز اقدامات موثری درخصوص تامین دستگاه‌های مربوطه انجام داده است.

به گزارش تسنیم، رئیس فرودگاه گناباد در حالی نبود تجهیزات را علت تعطیلی پروازها در این فرودگاه اعلام می‌کند که دوم آذرماه امسال محمود امانی بنی، مدیرکل فرودگاه‌های استان‌ خراسان‌رضوی از تامین تجهیزات هندلینگ ویژه پروازهای فرودگاه شهدای گناباد خبر داده و گفته بود: در پی پیگیری‌های شبانه‌‌‌روزی به‌منظور برقراری مجدد پرواز‌های فرودگاه این شهرستان، تجهیزات هندلینگ شامل یک دستگاه ایر استارت، یک دستگاه گراند پاور و تعدادی گاری حمل بار مسافر به فرودگاه گناباد وارد شده است.

در هر روی به نظر می‌رسد فرودگاه گناباد همچنان نیازمند و در انتظار تجهیزات هندلینگ است که مهمترین آن دستگاه ایر استارت است که طی هفته‌های گذشته این دستگاه در گناباد وجود داشته، ولی به دلیل خروجی کم عودت داده شده و نیازمند دستگاه جدیدی است. همچنین تجهیزات دیگری مانند پله برقی برای سالمندان و دستگاه هواساز نیز از جمله نیازهای فرودگاه گناباد است که باید تامین شود.

  • منبع خبر : تسنیم