پیش ثبت‌نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر ماه در سامانه سماح آغاز شده است که تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین حسینی ثبت نام کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  مدیر حج و زیارت استان خراسان رضوی گفت: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین، قرار بود پیش ثبت‌نام به مدت ۲۰ روز و تا پایان تیر ماه ادامه داشته باشد که به علت درخواست‌های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز این مهلت تا ۱۷ مرداد ماه امسال تمدید شد.

وی افزود: چنانچه هرگونه محدودیتی از سوی دولت عراق برای تشرف به زیارت اربعین در نظر گرفته شود، نحوه ثبت نام قطعی متقاضیان از بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند تعیین و اعلام خواهد شد.

شاد افزود: با توجه به این که نکات و موارد مهم از طریق شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه اطلاع رسانی خواهد شد ضرورت دارد متقاضیان در ثبت شماره تلفن همراه خود در سامانه دقت کنند.

وی با بیان این که طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین تزریق حداقل ۲ دوز واکسن کرونا از شرایط تشرف است  که در زمان ثبت نام قطعی از وزارت بهداشت استعلام صورت می‌پذیرد ادامه داد: بدیهی است از ثبت نام قطعی متقاضیانی که حداقل ۲ دوز واکسن را تزریق نکرده باشند جلوگیری می‌ شود از این رو از متقاضیان از هم اکنون می بایست مراحل واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.

مدیر حج و زیارت استان خراسان رضوی اضافه کرد: داشتن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ اعزام نیز الزامی است و در صورت لزوم از هم اکنون باید نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام کنند.

  • منبع خبر : فارس