علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نزدیک به ۴۳۰۰ نفر برای سفر به سوریه تا ۲۰ اسفندماه امسال پیش ثبت نام کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، رشیدیان در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد با بیان این مطلب افزود: برنامه ریزی برای اعزام این افراد درحال انجام است. 
پیش ثبت‌نام سفر زیارتی سوریه از روز چهارشنبه(ششم بهمن‌ماه) در سراسر کشور آغاز شده است و مشتاقان زیارت اعتاب مقدسه در دمشق می‌توانند با مراجعه به سامانه ziarat.haj.ir نسبت به نام نویسی اقدام کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: برای مدیریت و هدایت شایسته سفرهای زیارتی عتبات عالیات برای مناسبت های پیش رو در ماه های رجب و شعبان و نوروز نیزاطلاع رسانی و اقدام لازم صورت خواهد گرفت.
در ادامه این جلسه، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت لزوم فراهم کردن آسایش، امنیت و خدمات مناسب به زائران در سفرهای زیارتی را یادآور شد و از مسئولان حوزه حج و زیارت خواست با توجه به استقبالی که از این سفرها می شود برای تحقق این موارد تمام توان خود  را بکار گیرند و هماهنگی و تعامل با دستگاه های مرتبط در داخل و کشورهای میزبان را به صورت جدی پیگیری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین با گرامیداشت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر، تصریح کرد: با مقاومت، ایثار و فداکاری های امام راحل(رض)  و امت، حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی از بین رفت و جوانه های حکومت اسلامی روئیدن گرفت.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه ملل مستضعف و مظلوم جهان از پیروزی انقلاب اسلامی خوشحال شدند، افزود: شهدای سرافراز با نثار خون خود، انقلاب اسلامی را به مسلمانان و آزادگان جهان هدیه کردند و همه ما وامدار فداکاری ، ایثار و از خود گذشتگی آنها هستیم و باید از امانتی که به ما سپرده شده است به خوبی حفاظت کنیم.  
اکبر رضایی معاون حج و عمره و محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت نیز در این نشست درباره آخرین تحولات و خبرها درخصوص حج آینده در عربستان و روند تهیه نظام نامه جامع منابع انسانی این سازمان و اقدامات صورت گرفته در این زمینه گزارش دادند.
آقای رضایی با اشاره به تحولات میدانی در حوزه حج و تعداد مجوزهای صادر شده برای عمره و اقامه نماز و زیارت در مسجدالحرام و مسجدالنبی افزود: همچنان شاهد عدم اطلاع رسانی از سوی منابع رسمی در کشور میزبان درخصوص نحوه برگزاری حج آینده و تعداد زائران خارجی هستیم.