به دنبال ازدحام جمعیت و ایستایی طولانی مسافران در مرز بازرگان و با توجه به برودت هوا، ستاد سفر از مسافرانی که از این مرز قصد سفر به ترکیه را دارند درخواست کرد پیش از حرکت، از وضعیت تردد از پایانه‌های مرزی اطلاع کسب شود.

انتشار فیلمی در فضای مجازی حاکی از ازدحام جمعیت در مرز بازرگان و تشکیل صف‌های طولانی است، درحالی که خروج مسافران از این مرز به سمت ترکیه به کندی انجام می‌شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی نیز از تردد بیش از ۱۲۳ هزار مسافر داخلی و خارجی از پایانه‌های مرزی این استان و در پنج روز پایانی سال خبر داده است. در این بین، پایانه مرزی بازرگان با ۱۴هزار و ۸۷۴ تردد بیشترین تردد را ثبت کرده و پایانه مرزی رازی با بیش از ۱۴هزار تردد در رتبه دوم قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز در اطلاعیه‌ای از مسافران خواسته است «با توجه به کند شدن تردد در مرز بازرگان و برودت دما، مسافران پیش از عزیمت به سمت پایانه مرزی از وضعیت تردد اطلاع حاصل کنند.»

مصطفی فاطمی، دبیر ستاد سفر پیش‌تر این احتمال را مطرح کرده بود که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ نقاط مرزی با حجم ترافیک بالایی مواجه شوند. او گفته بود: به دلیل اعمال قانون جدید برای تردد بدون پرداخت عوارض مرزنشینان، پیش‌بینی می‌شود حجم ترددهای نوروزی از مرزهای زمینی بیشتر شود؛ از این رو لازم است در این باره تدابیری اتخاذ شود.