رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بابیان اینکه جریان فرهنگی و دینی ما همواره به فضای مساجد، امامزاده‌ها و هیات مذهبی مرتبط است، گفت: بلندترین پرچم‌های دفاع از انقلاب باید در بقاع متبرکه برافراشته شود.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی در نشست هیئت‌ امنای بقاع متبرکه در بقعه امامزاده صالح فرحزاد با تبریک فرارسیدن مبعث رسول گرامی اسلام افزود: امروز اگر دعواهای جهانی را نگاه کنید، در یک‌طرف این دعواها، الهیون ـ کسانی که به خدا و بعثت انبیا ایمان دارند ـ قرار دارند و این دعوا همیشگی است.

وی ادامه داد: بشر می‌تواند نگاه اومانیستی به زندگی خودش داشته باشد و همه‌چیز را مادی ببیند ولی وحی به بشر تابلوی «انا لله  و انا الیه راجعون» را نشان می‌دهد و می‌گوید از خدا هستی و به خدا باز می‌گردی.

خاموشی اظهارداشت: از رسول مکرم اسلام است که خود قرآنف امام هدایت است و در وسائل الشیعه آمده است که قرآن در روز قیامت به زیباترین صورت محشور می‌شود و مقابل هر آدمی قرار می‌گیرد و می‌گوید این آدم با من چه کرده است. یعنی شناسنامه قرب و بعد هر آدم نسبت به هدف و کمال قرآن است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: باید بسنجیم که ما چه نسبتی با قرآن داریم و اگر زندگی حاج قاسم سلیمانی را مطالعه کنید درمی‌یابید که زندگی این شهید بزرگوار در انطباق با آیات قرآن بی‌نظیر است.

وی گفت: ایران اسلامی افتخار دارد که میزبان خاندان عصمت و طهارت است و بیش از هشت هزار بقعه که عمدتاً منسوبان ائمه طاهرین هستند، پرچم‌دار مردم ایران در امر ولایت‌اند. ما میزبان مهمان‌های عزیزی هستیم که آنها تابلوی امر محبت اهل‌بیت و خاندان عصمت و طهارت هستند و سرمایه بزرگی است.

خاموشی تصریح کرد: خاندان عصمت و طهارت، ایران را به این دلیل انتخاب می‌کردند که محل زندگی محبان اهل‌بیت بوده است بنابراین ما باید بقاع را پاس بداریم، رونق ببخشیم و کارکرد اجتماعی و فرهنگی امامزادگان را بالا ببریم و از استهلاک بنای امامزادگان جلوگیری کنیم و وضع بقاع را همواره به وضع بهینه مبدل کنیم.