مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی خراسان رضوی از پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیونی تومانی و بالاتر به هنرمندان صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سیاحت۲۴، ابوالفضل مکرمی‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: به هنرمندان صنایع‌ دستی که مجوزهایی شامل کارت شناسایی، پروانه فعالیت انفرادی یا فعالیت کارگاهی دارند، تسهیلات فنی اعتباری صنایع‌ دستی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: هنرمندان صنایع‌ دستی که متقاضی دریافت این تسهیلات هستند، باید طرح توجیهی فنی اقتصادی خود را به معاونت صنایع‌ دستی این اداره کل تحویل دهند و پس از بررسی کارشناسی در جلسه کارشناسی صنایع ‌دستی استان نتیجه اولیه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی خراسان رضوی درباره شرایط دریافت این تسهیلات، اظهار کرد: این تسهیلات برای تمام بنگاه‌های تولید و توزیع(گروهی، انفرادی) صنایع‌ دستی در نظر گرفته ‌شده و متقاضیان باید مدارک و مستندات شامل مشخصات، سوابق مالی و تضمین لازم را برای بررسی به معاونت صنایع ‌دستی این اداره کل ارسال کنند. همچنین هنرمندان متقاضی دریافت این تسهیلات باید فرم طرح توجیهی را نیز تکمیل کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی خراسان رضوی، مکرمی‌فر درباره میزان تسهیلات نیز گفت: یک نوع تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۲ ساله است که از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود. همچنین تسهیلات بالاتر از ۵۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۰ درصد و بازپرداخت ۲ ساله از طریق بانک گردشگری پرداخت می‌شود. لذا متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های – ۳۷۱۱۱۶۹۰- ۳۷۱۱۱۶۹۱- ۳۷۱۱۱۶۹- داخلی ۴۰۹ ( تسهیلات و اشتغال) تماس بگیرند.