به مناسبت ایام‌الله دهه فجر ویژه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی متنوعی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به جزئیات این برنامه گفت: همزمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر، ویژه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی متعددی برای زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است که از شب ۱۲ بهمن ماه آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام حسین شریعتی‌نژاد افزود: امروز همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی و سالروز بازگشت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، ویژه برنامه‌ای با عنوان «انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) مستضعفان، پیشگامان انقلاب» در ۲ نوبت ظهر و شب در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود که اجرای همخوانی گروه سرود گلدسته‌های حرم، شعرخوانی آئینی و سخنرانی حجت الاسلام احمدرضا حاجتی از جمله برنامه‌های این مراسم خواهد بود.

وی عنوان کرد: از ساعت ۱۸ امروز نیز مراسمی در رواق امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد که شامل بخش‌های متنوعی از جمله معرفی کتاب «یک روایت معتبر درباره روابط ایران و فلسطین» در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر است. همچنین در این برنامه حجت‌الاسلام ابوترابی به ایراد سخنرانی می‌پردازد و در ادامه ویژه برنامه پرسمان دینی برگزار خواهد شد.

بازگویی خاطرات در برنامه «همراه با یاران انقلاب»

شریعتی‌نژاد ادامه داد: چهارشنبه، ۱۳ بهمن ماه نیز مراسمی با عنوان «انقلاب اسلامی، دانشگاهیان، خودباوری علمی» از ساعت ۱۸ با معرفی کتاب «صورت و سیرت انقلاب اسلامی» برگزار خواهد شد.

وی گفت: همچنین در برنامه «همراه با یاران انقلاب» که ویژه بیان خاطرات انقلاب اسلامی از زبان انقلابیون شهر مشهد پیش‌بینی شده، حسن ربانی‌راد از خدام کشیک دوم فراشان حرم مطهر رضوی خاطراتی را از آن مبارزات انقلابی مردم بازگو خواهد کرد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی یکی دیگر از ویژه برنامه‌های شاخص فرهنگی و مذهبی حرم مطهر رضوی به مناسبت ایام الله دهه فجر را مراسم باشکوه «میهمانی لاله‌ها» اعلام و اضافه کرد: این برنامه  در روز پنجشنبه، ۱۴ بهمن ماه و همزمان با شب میلاد امام محمد باقر(ع) برگزار می‌شود. در این مراسم آیت‌الله محسن کازرونی سخنرانی خواهد کرد و میهمان ویژه ‌برنامه «همراه با یاران انقلاب» نیز حجت‌الاسلام عباس مقدسیان، رئیس سابق عقیدتی سیاسی لشکر ۷۷ خراسان، خواهد بود.

شریعتی‌نژاد تصریح کرد: در پنجمین روز از ایام الله دهه فجر نیز، شامگاه جمعه ۱۵ بهمن ماه  از ساعت ۱۸ مراسمی با عنوان «انقلاب اسلامی، معنویت و بصیرت و خدمت صادقانه» با سخنرانی کارشناسان دینی و مداحی ذاکران اهل بیت(ع) محمدرضا و حسین طاهری برگزار می‌شود و حجت‌الاسلام محمدتقی اربابی، مسئول دادسرای ویژه روحانیت انقلاب، خاطرات دوران انقلاب را در ویژه‌ برنامه «همراه با یاران انقلاب» روایت می‌کند.

ویژه برنامه شب شهادت امام علی النقی(ع)

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: در ۱۶ بهمن ماه همزمان با شب شهادت امام علی النقی(ع) هم برنامه ویژه‌ای با عنوان «انقلاب اسلامی، قرآن، عترت، غیرت دینی» با سخنرانی حجت‌السلام راشد یزدی برگزار می‌شود و حجت الاسلام محمد باقر فرزانه؛ دبیرشورای عالی حوزه علمیه خراسان بازگوکننده خاطرات در برنامه «همراه با یاران انقلاب» خواهد بود. در شامگاه یکشنبه و دوشنبه، ۱۷ و ۱۸ بهمن ماه نیز حجج‌ اسلام راشد یزدی و آقا تهرانی سخنران مراسم هستند و ۲ میهمان برنامه مرور خاطرات انقلاب نیز حجت الاسلام راشد یزدی و حجت‌الاسلام محمد وفایی مغانی خواهند بود.

وی ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت روز نیروی هوایی را نیز تشریح کرد و گفت: به این مناسبت شامگاه سه‌شنبه ۱۹ بهمن ماه ویژه برنامه «انقلاب اسلامی، ثبات، امنیت و اقتدار نظامی» در  رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و برنامه «همراه با یاران انقلاب» میزان محمد قائمی از فعالان انقلابی شهر مشهد خواهد بود. شامگاه چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۰ و ۲۱ بهمن ماه نیز برنامه تبلیغی حرم مطهر رضوی با سخنرانی آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری برگزار می‌شود و علاوه بر تداوم اجرای برنامه «همراه با یاران انقلاب»، ذاکران اهل بیت(ع)، حاج احمد واعظی و حاج سعید حدادیان، در جمع زائران اجرای برنامه خواهند داشت.

ویژه برنامه گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی شریعتی‌نژاد با اشاره به برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی گفت: به مناسبت گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شامگاه جمعه، ۲۲ بهمن ماه، از ساعت ۱۸ برنامه فرهنگی و مذهبی ویژه‌ای در حرم مطهر رضوی با سخنرانی حجت‌الاسلام ناصر رفیعی و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت(ع)، رضا نریمانی، همراه با دکلمه‌خوانی، اجرای گروه سرود و تواشیح و تدارک دیده شده است.