سعودی‌ها به منظور جذب گردشگر، اعتبار ویزای عربستان برای زائران خانه خدا را به سه ماه افزایش دادند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، بر اساس تصمیمی جدید سعودی‌ها به منظور جذب گردشگر، ویزای عربستان برای زائران خانه خدا هم سه ماهه شد، این در حالی است که پیش از این ویزای زائران برای تشرف به سرزمین وحی فقط یک ماه اعتبار داشت.

به این ترتیب ویزایی که برای زائران خانه خدا هم صادر می‌ شود، سه ماه اعتبار دارد. این در حالی است که ویزای عمره‌ گزاران یک ماهه صادر می‌ شد و سعودی‌ ها در سال‌ های گذشته چندان رغبتی به حضور زائران در دیگر شهر‌های این کشور به جز مدینه منوره و مکه مکرمه نداشتند.

با این وجود، برای بهبود صنعت گردشگردی و جذب توریست، سعودی‌ ها از این پس ویزای سه ماهه برای زائران خانه خدا صادر می‌ کنند و زائران هم می‌ توانند به شهر‌های مختلف عربستان سفر کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

در چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی‌ ها، افزایش تعداد حجاج به حدود ۱۵ میلیون نفر در سال پیش بینی شده است. در حالی که قبل از شیوع کرونا حداکثر تعداد زائران حج تمتع در سال ۱۴۳۳ قمری (۱۳۹۱ شمسی) به سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید و به طور متوسط هر سال ۲ میلیون نفر حاجی می‌ شوند. همچنین در این چشم‌ انداز افزایش گردشگران به سالانه ۱۰۰ میلیون نفر نیز پیش‌ بینی شده است.

  • منبع خبر : ایرنا