عزت‌الله ضرغامی گفت: با لغو روادید ایران با ده‌ها کشور، نیمی از مردم دنیا امکان سفر به ایران را دارند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ در نشستی با رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در محل موزه ملی ایران برگزار شد و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حدود سه ساعت طول کشید، اظهار کرد: خوشبختانه دولت سیزدهم به حوزه گردشگری توجه ویژه‌ای دارد و در جدیدترین اقدام، دولت با لغو روادید ۳۳ کشور دنیا موافقت کرد که یک گام بزرگ برای حوزه گردشگری به حساب می‌آید.

ضرغامی یادآور شد: البته پیشنهاد ما لغو روادید با ۶۰ کشور بود که در دولت با لغو روادید با ۳۳ کشور موافقت شد. با این لغو روادیدهای انجام‌شده در حقیقت امکان سفر نیمی از مردم دنیا به ایران بدون دریافت روادید فراهم شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: متاسفانه برخی از رسانه‌های خارجی با دنبال کردن پروژه ایران‌هراسی به دنبال جلوگیری از رشد و توسعه و رونق گردشگری هستند. ما با مسئله‌ای به نام ایران‌هراسی روبه‌رو هستیم و گردشگری می‌تواند با این پدیده مقابله کند.

او ادامه داد: در حوزه صنایع‌ دستی در دولت سیزدهم کارهای بسیار خوبی انجام شده است. با موافقت دولت خوشبختانه بیمه ۱۰ هزار هنرمند صنایع‌دستی پیگیری شد. همچنین با دستور رئیس‌جمهور مقرر شد در ورودی تمام شهرهای کشور بازارچه صنایع‌ دستی ایجاد شود. این در حالی است که برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در مراکز فرهنگی تحت اختیار این وزارتخانه و نیز پایگاه‌های ملی و جهانی فروش صنایع‌ دستی انجام شود.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در ادامه این سخنان، خطاب به اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: ارتباط و همکاری ما با کمیسیون فرهنگی مجلس از جنس همفکری است‌ و خوشبختانه همکاری‌های خوبی باهم داریم.