شهردار مشهد گفت: نگاه مدیریت شهری، نگاه عدالت محور به تمامی نقاط شهر است و در این زمینه تمام اهتمام خود را برای تحقق این مهم معطوف کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  سید عبدالله ارجایی در جریان حضور در رویداد ملی «ماه امت» در جمع خبرنگاران با بیان این که در دوره ششم مدیریت شهری، تعدادی راهبرد و چرخش تحول آفرین تعریف کردیم اظهار داشت: این رویداد برگرفته از سه راهبرد دوره جدید مدیریت شهری است یکی از این راهبردها توسعه متوازن و داشتن نگاه عدالت محور به تمامی نقاط شهر چه نقاط برخوردار و چه نقاط کم برخوردار، چه در بحث کالبدی و عمرانی و چه از حیث فرهنگی و رویدادی است. 

وی با تاکید بر این که این موضوع تبیین کننده و نمادی از نگاه متوازن به تمامی نقاط شهر است که رویداد این چنینی در این نقطه شهر انجام می‌شود ادامه داد: از طرف دیگر یک نگاه جهانشهری به مشهد وجود دارد؛ مشهد یک شهر بین‌المللی است که باید رویدادهای بین‌المللی در آن اجرا شود و «ماه امت» نیز یک رویداد بین‌المللی است که باعث شده از چند کشور همسایه به این شهر سفر کنند و هنر خودشان را به نمایش بگذارند.

شهردار مشهد موضوع سوم را بحث ایجاد نشاط و شادی بین خانواده‌ها دانست و گفت: این برنامه با کمترین تبعات در بهترین فضا برای خانواده‌های ما فراهم و باعث شده تا نظریه تفریح مومنانه برای خانواده‌ها در یک فضای امن تحقق یابد.

وی با بیان این که این سه راهبرد با هم تلفیق و باعث اجرای برنامه «ماه امت» در این منطقه شده است عنوان کرد: سلامت مردم از بعد جسمانی و روانی برای ما مهم است و برگزاری چنین رویدادهایی در این راستا به ما کمک می‌کند.

ارجایی با اشاره به اهمیت حضور مهاجران در این شهر گفت: منطقه گلشهر مانند گل شهر مشهد است و مردمانی که در اینجا بیش از ۴۰ سال است که زندگی می‌کنند اینک جزو همشهریان ما هستند.

  • منبع خبر : تسنیم