عمره‌گزاران ایرانی پس از زیارت مرقد حضرت پیامبر اکرم(ص) و حضرات ائمه بقیع(ع)، برای زیارت خانه خدا لباس احرام پوشیدند و راهی مکه مکرمه شدند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  زائران عمره‌گزار ایرانی بعد از پنج روز اقامت در مدینه منوره و زیارت مرقد حضرت رسول الله(ص)، و حضرات ائمه بقیع(ع) و شهدای احد شب گذشته، جمعه‌شب، در مسجد شجره حاضر شده لباس احرام بر تن کردند.

زائران کاروان کرمانشاه در مسجد شجره یکی از میقات‌های هفت‌گانه به‌نیت عمره از لباس دنیوی خارج شدند و لباس بندگی و پاکیزگی احرام را به تن کردند.

عمره‌گزاران در حالی به‌سوی کعبه راهی شدند که با گفتن تلبیه، لبیک اللّهم لبیک، در فضایی معنوی و روحانی رهسپار مکه مکرمه شدند.

گفتنی است یک کاروان از زائران استان کردستان نیز پیش‌تر راهی مکه مکرمه شد و این دو کاروان اولین کاروان‌های زائران ایرانی بعد از تعطیلی ۹ساله عمره بودند.

مسجد شجره که مسجد ذوالحلیفه نیز نامیده می‌شود، از مساجد تاریخی منطقه مدینه است که در هشت‌کیلومتری جنوب غربی مسجدالنبی و در مسیر مکه قرار دارد. این مسجد، میقات کسانی است که برای عمره تمتع و عمره مفرده از مدینه به مکه می‌روند.

به گزارش تسنیم، بامداد دوشنبه سوم اردیبهشت، نخستین زائران عمره مفرده پس از ۹ سال انتظار در قالب دو کاروان ۸۵نفره (۱۷۰ نفر) از دو استان کرمانشاه و کردستان وارد مدینه منوره شدند.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در سازمان حج و زیارت عملیات اعزام زائران تا ۱۳ اردیبهشت و عملیات بازگشت آنها به کشور تا ۲۳ اردیبهشت یعنی یک روز پیش از آغاز اعزام زائران حج تمتع خواهد بود.

زائران عمره با پروازهای هواپیمایی ایران‌ایر رهسپار سرزمین وحی می‌شوند و به‌مدت ۵ روز در مدینه منوّره و ۵ روز در مکه مکرّمه اقامت خواهند داشت، 4 هتل در مکه و ۶ هتل در مدینه نیز پذیرای آنها خواهد بود.

عملیات عمره از ۱۱ فرودگاه کشور از شهرهای تهران، مشهد، شیراز، بندرعباس، ساری، کرمان، زاهدان، اهواز، یزد و اصفهان انجام خواهد شد و در این بازه زمانی ۵۷۰۰ زائر عمره عازم عربستان می‌شوند.