با توجه به آغاز دیرهنگام نام‌نویسی سفر عتبات در ماه رجب، سازمان حج و زیارت ثبت‌نام از متقاضیان این سفر معنوی را تا ۲۰ اسفند برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، ظرفیت کاروان‌های عتبات به سرعت تکمیل و متقاضیان سفر کربلا مجبور می‌شوند که زمان تشرف به این سفر معنوی را  تغییر دهند.

همزمان با ماه‌های رجب و‌ شعبان که زیارت امام حسین علیه‌السلام سفارش شده است، سازمان حج و زیارت ظرفیت‌های جدیدی برای تشرف به عتبات اعلام کرده است. مدیر یکی از دفاتر زیارتی محمد رحمانی می‌گوید که «ثبت‌نام عتبات از امروز تا ۲۰ اسفند امکان‌پذیر است.» 

سفر عتبات در این دوره از ۱۵ دی تا ۱۵ بهمن برنامه‌ریزی و نام‌نویسی از زائران دیرتر از همیشه آغاز شد و برخی از متفاضیان‌ به دلیل نبود کاروان‌های رسمی با کاروان‌های غیرمجاز در اوایل ماه رجب راهی کربلا شدند.

سازمان حج و زیارت قبل از بهمن‌ماه، نام‌نویسی در کاروان‌های عتبات را آغاز کرده است و حتی معاون عتبات سازمان حج و زیارت حمیدرضا محمدی با اشاره به ایجاد ظرفیت حدود ۶۰ هزار نفری تا پایان بهمن از «افزایش این ظرفیت‌ در دور‌ جدید اعزام‌ها خبر داده است.» هزینه سفر به عتبات همچون دور فعلی برای سفرهای زمینی متوسط ۷.۵ میلیون و برای سفرهای هوایی متوسط ۱۵ میلیون تومان است. یک منبع مطلع می‌گوید که «این مبلغ در دور بعدی هم‌زمان با سفرهای نوروزی عتبات افزایش می‌یابد.»

  • منبع خبر : فارس