استاندار خراسان رضوی گفت: زیارت موضوعی فراملی است، بر همین اساس برای استفاده از ظرفیت‌های ملی در حوزه زیارت شورای ملی زیارت ایجاد شد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، یعقوبعلی نظری اظهار کرد: موضوع زیارت یک امر ملی و حتی فرا ملی است و برای انجام مناسب کارها نیاز به ایجاد تشکیلات و تصمیم‌گیری در سطح کلان کشور برای تهیه زیر ساخت‌ها و ابزارها است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس لازم بود، شورای ملی زیارت ایجاد تا امکان استفاده از ظرفیت ملی زیارت در سطح ملی تصمیم‌گیری شود. در دهه پایانی ماه صفر از صدر تا ذیل جمعیت هلال احمر همراه با دغدغه‌مندی پای کار بودند و در انجام وظایف خود، به خوبی نقش‌آفرینی کردند.

دبیر شورای زیارت بیان کرد: وجود مقدس امام هشتم(ع) در این کشور به ویژه استان خراسان رضوی، امکان و ظرفیت ویژه‌ای است که مردم از آن بهره‌مند می‌شوند و می‌تواند زمینه‌های مختلف بهره‌مندی از این وجود با برکت را فراهم کند و ما باید ابزار استفاده از این منبع پر فیض را برای مردم فراهم آوریم.

وی عنوان کرد: غیر از زیارت دلی، حضور در بارگاه معنوی امام هشتم(ع) در بهره‌مندی معنوی بسیار موثر است و زیارت نیز مهم‌ترین وسیله برای استفاده از این منبع پر فیض است؛ از این رو زیارت باید برای همه مردم به بهترین نحو فراهم شود.

نظری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دهه پایانی ماه صفر گفت: بر اساس تجارب موجود و همچنین برآوردها در دهه آخر ماه صفر به این جمع‌بندی رسیدیم و ظرفیت حاکمیتی در بخش‌های مختلف پای کار آمدند و تمام دستگاه‌ها و بخش‌ها مکلف به ارائه خدمت‌گزاری به زائران شدند.

وی افزود: ظرفیت حداکثری مردمی از دیگر اقداماتی بود که صورت گرفت، زیرا اعتقاد داریم هر کجا نیازی شکل می‌گیرد با استفاده از ظرفیت مردمی می‌توان به بهترین نتیجه رسید و بر همین اساس، زمینه حضور مردمی به عنوان یک رویکرد اساسی فراهم شد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: از سوی دیگر لازم بود تا ظرفیت‌های ملی نیز پای کار بیایند و از امکانات استفاده شود تا حاکمیت و امکانات ملی در خدمت زائران، با توجه به این ظرفیت استثنایی مورد توجه قرار گیرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی خاطرنشان کرد: مشکلات جدی که در حوزه‌های مختلف اسکان، حمل‌ونقل ، تغذیه و خدمات شهری وجود داشت از مولفه‌هایی بود که با عزم ملی و با توجه به دستور ریاست جمهوری فراهم شد.

  • منبع خبر : صدا و سیما