محمد توکلی فریمانی به عنوان معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی و روح الله رنجبر شورستانی به عنوان جانشین این معاونت منصوب شدند.

 با حکم مدیر عالی حرم مطهر رضوی و با موافقت تولیت آستان قدس رضوی، محمد توکلی فریمانی به عنوان معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی و روح الله رنجبر شورستانی به عنوان جانشین این معاونت منصوب شدند.

در بخشی از حکم مدیر عالی حرم مطهر رضوی ضمن تقدیر از خدمات مصطفی فیضی سرپرست سابق معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی، خطاب به محمد توکلی آمده است:

شایسته است حسب تأکیدات مقام معظم رهبری در حکم انتصاب تولیت معزز آستان قدس رضوی فراهم آوردن شرایط زیارتی توأم با آرامش، معرفت افزا و تأثیرگذار در زندگی زائر در اولویت قرار گیرد و تمام برنامه‌ها و تلاش‌ها معطوف به تحقق این امر باشد تا حرم مطهر، مظهر خدمت شایسته خادمان و خدمتگزاران عزیز و تجلی اخلاق و سیره رضوی باشد. در همین راستا ضمن تأکید بر حفظ منزلت بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع)، اهتمام در تعالی این جایگاه رفیع مدنظر قرار گیرد و صیانت از آئین‌های مذهبی و سنت‌های ریشه‌دار در حرم مطهر رضوی حفظ شود.

ارتقا جایگاه والای خدمه و خادمیاران با رعایت ادب، مهربانی و رأفت رضوی، برنامه ریزی دقیق و منظم به منظور اجرای مطلوب تشریفات برگزاری آئین‌ها، مراسم و مجالس حرم مطهر رضوی، اهتمام به منظور انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر برای حفظ و اشاعه ارزش‌های دینی، بسترسازی لازم به منظور حفظ شئونات و تعظیم شعائر اسلامی در حرم مطهر رضوی، نظارت بر حسن انجام وظایف خدمه، خادمیاران و کلیه منابع انسانی و رسیدگی و پایش مستمر روزانه امور از دیگر مواردی است که در این حکم به آن اشاره شده است.

گفتنی است، محمد توکلی فریمانی پیش از این ریاست اداره انتظامات حرم مطهر و مدیریت امور خدمه آستان قدس رضوی را برعهده داشته و روح الله رنجبر شورستانی سابقه ریاست اداره فراشان و مدیریت انتظامات و تشریفات آستان قدس را در کارنامه خود دارد.