رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مشهد مقدس میزبان برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم در سال ۱۴۰۳ انتخاب شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  حمید مجیدی مهر اظهار داشت: در چهل و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که سال ۱۴۰۳ برگزار می شود، مشهد مقدس مرکز استان خراسان رضوی میزبان رقابت برترین قاریان و حافظان قرآن از جهان اسلام خواهد بود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار خواهد شد، ادامه داد: به احترام پاسخ به درخواست های مکرر فعالان قرآنی شهرستان مشهد مقدس این مسابقات در این شهر برگزار می‌شود.

مجیدی مهر بیان داشت: پس از درخواست‌های مکرر فعالان قرآنی شهرستان‌ها خصوصا مشهد مقدس سال ۱۴۰۳ مسابقات بین‌المللی قرآن در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود و سعی می‌کنیم در سال‌های آینده دیگر شهرها هم میزبانی رقابت‌ها را تجربه کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: محل برگزاری این رقابت‌ها رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی است و ستاد برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از امروز رسما کار خود را در مشهد آغاز کرد.

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران بعد از مسابقات مالزی و عربستان با قدمت‌ترین رقابت‌های قرآنی جهان اسلام است و با توجه به برگزاری مسابقات در رده‌های مختلفی چون طلاب، دانش‌آموزان، دانشجویان، بانوان و روشندلان کنار مسابقات اصلی در دنیا نظیر ندارد.

به گزارش ایرنا، چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با شعار «یک کتاب، یک امت، کتاب مقاومت» با حضور ۹۹ قاری بین المللی از ۴۴ کشور جهان از پنجشنبه ۲۶ بهمن تا دوم اسفند در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار می‌شود.