مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد به برکت امام هشتم(ع) در زمینه گردشگری سلامت،یکی از شهر‌های پیشتاز کشور است.

داوود خوش‌شکن در حاشیه بازدید مسئولان حاضر در گردهمایی سفرا و دیپلمات‌های کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی از بیمارستان کودکان اکبر و بانک چشم مشهد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت:دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای توسعه گردشگری سلامت گام‌های موثری برداشته و اکنون نیز افتخار میزبانی از مهمانانی از ۱۰ کشور آسیایی، اروپایی و آفریقایی را داریم.

وی بیان کرد: حوزه گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد این آمادگی را دارد تا ضمن معرفی ظرفیت‌های درمانی شهر مشهد به سفرا و سرکنسول‌های حاضر در گردهمایی سفرا و دیپلمات‌های کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی تفاهم‌نامه همکاری‌ را با کشورهای حاضر در این رویداد در زمینه گردشگری سلامت منعقد کند.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مشهد یکی از بیمارستان‌های مجهز کشور در حوزه اطفال را دارد، تصریح کرد: بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر با توجه به اینکه مجوز درمان بیماران خارجی را دارد و از مراکز مجهز کشور در حوزه درمان کودکان محسوب می‌شود در طول سال، تعداد زیادی از کودکان غیرایرانی را پذیرش و درمان می‌کند.

خوش‌شکن اضافه کرد: بانک چشم مشهد هم که به عنوان یکی از مجموعه‌های موفق کشور در این حوزه بوده در زمینه فراهم‌سازی قرنیه، بافت و نسج پیوندی چشمی موردنیاز بیماران کم بینا و نابینا تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه گردشگری سلامت در میان حوزه‌های مختلف صنعت ﮔﺮدﺷﮕﺮی از قابلیت‌ها و مزیت‌های ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: ﺳﻼﻣﺖ و ﺗﻮرﯾﺴﻢ درﻣﺎﻧﯽ ﯾﮑﯽ از ﺣﻮزه‌ﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧﺪ ﻧﻘﺸﯽ ﺑﺴﺰا در ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﯾﻔﺎ ﻧﻤﺎﯾﺪ، حوزه‌ای که داﻣﻨﻪ ﺑﺴﯿﺎر ﮔﺴﺘﺮده‌ای را ﺷﺎﻣﻞ ﻣﯽشود و نام خراسان رضوی جزو استان‌های برتر کشور در زمینه‌ گردشگری سلامت در ایران بوده است.