معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: اگر بگوییم‌ مشهد بزرگتربن پایگاه خانواده محور شیعی در جامعه است سخن گزافی نیست، در نوروز امسال از ۵۵ کشور جهان به مشهد سفر کردند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد اظهار داشت: امام رضا(ع) فرمودند «إنّ النّاسَ لَو عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لَاتَّبَعُوناف اگر مردم زیبایی‌های سخنان ما را می‌شناختند، بی‌شک از ما پیروی می‌کردند».

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی افزود: این فرمایش حضرت یک بیانیه و تبیین جامع و دقیق برای ماموریت‌ها و فعالیت‌های فرهنگی است و یک‌کلید مدیریتی است که در هر موضوعی بدانیم از کجا می خواهیم شروع کنیم و به کجا برسیم.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی گسترده که آثار و برکاتی داشته است، تصریح کرد: امروز جوانان و نوجوان حضور گسترده‌ای در مراسم اعتکاف دارند و مسجد جامع گوهرشاد گنجایش تعداد معتکفین را ندارد، همچنین همایش بی‌نظیر شب‌های قدر در حرم مطهر رضوی افتخارآفرین برای ما و مایوس کننده برای دشمنان است و اینها دستاوردهایی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشته ایم.گنابادی‌نژاد با بیان اینکه در استان ۹۳۰۰ مدرسه و آموزشگاه داریم و در کمتر از ۳۰ درصد مدارس نماز جماعت برگزار می‌شود، تاکید کرد: در سال گذشته ۳۵ میلیون زائر وارد مشهد شدند، اما طرح ما برای این زائران در حوزه فرهنگی چیست؟ زائرین در شبانه روز تنها ۲ ساعت در حرم هستند و ما چه فعالیت فرهنگی در بیرون حرم برای اینها داریم.

وی با بیان این مطلب که اگر بگوییم‌ مشهد بزرگتربن پایگاه خانواده محور شیعی در جامعه است سخن گزافی نیست، اما چه برنامه‌ای برای این خانواده‌ها پیش‌بینی شده است، افزود: در نوروز امسال از ۵۵ کشور جهان به مشهد سفر کردند، طرح ما برای فعالیت‌های حوزه تبلیغ در عرصه بین‌الملل چیست؟ نگاه و راهکار ما برای کارهای فرهنگی و تبلیغی چیست؟ ما اگر می‌خواهیم فعالیت کنیم و در مسیر اهل بیت(ع) قرا گیریم، بزرگترین هنر ما در کار فرهنگی، قرار دادن مردم در مسیر حق و حقیقت است.

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اولین اولویت در کار فرهنگی عدم فاصله از قرآن عترت است، رسانه، هنر، فضای مجازی، فناوری و نوآوری ها نیاز و مهم است، اما هیچ کدام مجوزی برای فاصله گرفتن از قرآن و عترت نمی‌شود.

وی گفت: امروز ما در عرصه کار فرهنگی فرصت تیر مشقی نداریم امروز طلاق یکی از آسیب های اجتماعی است، برنامه های فرهنگی در این خصوص برای ارتباط جوانان به مسجد و متناسب با‌ جمعیت استان و مشهد و ایران باید طراحی و اجرا کنیم .

گنابادی‌نژاد بیان کرد: امروز جامعه نیازمند یک الگو و تلاش انقلابی‌گری و جهادی در عرصه فرهنگی داشته باشد.

  • منبع خبر : تسنیم