معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای بازگرداندن مسجد به جایگاه اصلی خود به‌عنوان پایگاه اصلی دین تلاش می‌کنیم تا این هدف مقدس محقق شود.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام عزت‌زمانی با تأکید بر حفظ جایگاه مساجد و تلاش برای ارتقای این جایگاه، بیان داشت: این جمع برای بازگرداندن مسجد به جایگاه اصلی خود به‌عنوان پایگاه اصلی دین گرد یکدیگر جمع شده است و مشقت‌های این مسیر را به جان خریده‌ایم تا این هدف مقدس محقق شود.

وی اضافه کرد: این ارتباط و پیوستگی ما می‌تواند پایه‌گذار اجتماع قلوب و پیوند زدن دل‌های ما در این هدف مقدس، برای تحقق ولایت عظمی ولیعصر (عج) باشد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خطاب به همسران روحانیون گفت: شما مجاهدانه در پرده عفت و حیا در این محفل حضور دارید، همراهی و همدلی با امام و ایجاد شبکه عظیم خواهران برای استحکام و پیوستگی بین بانوان، ظرفیت ویژه‌ای است که باید بیش از پیش بدان توجه کرد.

همچنین به گزارش مهر، در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام موسوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ماهشهر بیانیه لبیک و عهد مشترک را قرائت نمود که در بخشی از این عهدنامه آمده است:

از صدر اسلام مساجد همواره میعادگاه بندگی و پایگاه تربیت انسان‌های وارسته و قلب تپنده امداد و حمایت از نیازمندان و کانون تصمیم گیری‌های سیاسی و فرهنگی بوده است.

این مهم در طول تاریخ بر اساس عوامل مختلف دست خوش تغییر شد و به تدریج کارکردهای اصیل مساجد را فراموش کردند.

اکنون در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب اسلامی ما هم‌سنگران سازمان تبلیغات اسلامی در جوار ملکوتی حضرت امام رضا (ع) با توسل و استمداد از آستان قدسی آن امام رئوف، برآنیم تا با اجتماع همم مؤمنانه و عزمی راسخ با تأسی به امامین انقلاب اسلامی در مسیر شکل‌گیری و تعالی شبکه امامت و ارتقای کارکردها و نهضت خدمت رسانی مساجد کشور با رویکرد محله محور گام‌های بزرگ برداریم.