شهردار مشهد ضمن اشاره به وضعیت جوی وسردی هوا، گفت: مراکز اسکان اضطراری شهرداری از دوم فروردین پذیرای زائران نوروزی شده و همچنان درحال خدمات‌رسانی است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  سید عبدالله ارجائی در حاشیه بازدید استاندار، رئیس شورای اسلامی شهر و اعضای ستاد خدمات سفر استان از اقدامات مدیریت شهری در حوزه خدمات شهری ،اسکان اضطراری و پایانه مسافربری امام رضا(ع)، اظهارداشت: اصلی‌ترین وظیفه شهرداری درکمیته خدمات شهری ستاد خدمات سفر استان آماده کردن شهر برای استقبال از بهار و زائران بارگاه منور امام رضا(ع) است.

وی با بیان اینکه ما در فضاآرایی شهر، موضوعات فرهنگی و آماده کردن برخی زیرساخت‌ها به دولت کمک می‌کنیم، اظهار کرد: در بحث زیباسازی شهر امسال بیش از ۱۸ میلیون بوته گل درنقاط مختلف شهر کاشته شده است و درکنار آن هزار و دویست المان گل در ۸۰۵ نقطه شهر جانمایی شده است.

شهردار مشهد اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های المان‌های امسال تعاملی بودن آنها است و مردم بخشی از داستان این المان‌ها هستند و می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

ارجائی تصریح کرد: درحوزه حمل‌ونقل نیز مسیرهای منتهی به حرم مطهر با ۵۰۰ دستگاه اتوبوس تقویت و سرفاصله زمانی رسیدن قطارها به ایستگاه به حدود ۴دقیقه کاهش پیدا کرد و دوازده هزار جای پارک خودرو نیز در هسته مرکزی شهر ایجاد شد، همچنین تمامی اقدامات لازم در پایانه امام رضا(ع) برای خدمات‌رسانی مناسب به زائران عزیز انجام شده است .

وی به اسکان زائران با توجه به سرد شدن هوای مشهد اشاره و خاطرنشان کرد: از دوم فروردین‌ماه که دمای هوا کاهش پیدا کرد و با توجه به اعلام نیاز استانداری سالن های ورزشی، سوله‌های بحران و حتی اماکن اداری که در اختیار داشتیم را به اسکان زائران اختصاص دادیم که این موضوع همچنان ادامه دارد.

شهردار مشهد ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش شور ونشاط درشهر، ادامه داد: معتقدم با کاشت تعداد زیادی گل،بیش از پنج هزار مترمربع نقاشی دیواری، نصب سی هزار متر طول ریسه رنگی به ویژه پرچم جمهوری اسلامی، اجرای بیش از چهار هزار سرود و نمایش‌نامه نوروز مهدوی، شاد و رنگی را شاهد بودیم که امیدواریم مردم و زائران امام رضا(ع) این اقدامات را پسندیده باشند.

ارجائی افزود: امسال سعی شد تا پراکندگی اقدامات مرتبط با استقبال از بهار در تمامی نقاط شهر باشد اما درمجموع سی درصد از این اقدامات در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر انجام شده است.

  • منبع خبر : تسنیم