استاندار خراسان رضوی گفت: در وضعیت قرمز کرونایی کنونی باید از شیوه‌های بهداشتی مناسب استفاده شود تا هم مراسم بزرگداشت روز ۲۲ بهمن برگزار شود.

یعقوبعلی نظری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اعمال محدودیت‌ها همچنان به صورت هوشمند مد نظر ستاد ملی و به تبع آن ستاد استانی است لذا دبیرخانه و دستگاه‌های مرتبط هرچه قدر این رویکرد را دقیق تر در نظر بگیرند، به نفع مردم است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه مستلزم تحقق نتایج محدودیت‌های هوشمند «بررسی‌های نقطه‌ای» است، افزود: اجرای این نوع محدودیت طبیعتاً پروتکل‌های خاص را هم طلب می‌کند. به طور مثال یک مجموعه‌ای خواهان ادامه فعالیت است و باید پروتکل ویژه آن تهیه شود و با نظارت علوم پزشکی فعالیت آن ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه همچنان واکسیناسیون در مرحله تزریق دوز سوم مورد تاکید است، ادامه داد: در این راستا با توجه به عقب ماندن استان در حوزه واکسیناسیون نیازمند یک سیاست گذاری خاص هستیم تا این فاصله به میانگین کشوری برسد.

نظری با تاکید بر ضرورت اقناع والدین در ارتباط با واکسیناسیون کودکان، تصریح کرد: این امر مورد تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا است. در این بین حتما والدین کودکان ۹ تا ۱۲ سال قانع شوند تا موضوع واکسیناسیون آن‌ها جنبه اجبار و الزام پیدا نکند.

استاندار خراسان رضوی به اهمیت مدیریت افکار عمومی پرداخت و گفت: هرگونه مطلب که نیازمند اطلاع رسانی به رسانه‌ها است، حتما از طریق سخنگوی ستاد یعنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح شود.

وی در ادامه افزود: جدیت و مراقبت بیشتر در اماکن مقدسه سراسر کشور مورد تاکید رئیس جمهور است لذا توقع و درخواست ما این است همچنان ستاد حرم مطهر رضوی مستمرا جلسات خود را برگزار و محدودیت‌ها و ملاحظات در عین زیارت زائرین را اعمال نماید.

نظری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنین کنترل مبادی ورودی به استان اعم از زمینی و هوایی در کل کشور مورد تاکید رئیس جمهور قرار گرفت که حتما باید اطمینان حاصل شود تا آلودگی توسط مسافران منتقل نشود.

استاندار خراسان رضوی در خصوص برگزاری مراسم گرامیداشت ۲۲ بهمن تاکید کرد: برای برگزاری مراسم ۲۲ بهمن ماه تصمیم خاصی صورت نگرفت ولی تصمیم کلی این بود در وضعیت قرمز، از شیوه‌های بهداشتی مناسب استفاده شود تا هم این مناسبت برگزار شود و در عین حال مقوله حفظ سلامت مردم مورد توجه قرار بگیرد.