امسال با رعایت موازین بهداشتی مراسم دعای روز عرفه که همه ساله در زمان طولانی‌تری برپا می‌شد، خیلی کوتاه و حدود 2 ساعت و 30 دقیقه در صحن جامع رضوی برپا می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی  در خصوص برنامه‌های حرم مطهر رضوی در روز عرفه اظهار کرد: روز عرفه از یک طرف مرتبط با معرفت و شناخت و توحید و خداپرستی است و از یک طرف تداعی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و قیام توحیدی و الهی ایشان است.

حجت الاسلام حجت گنابادی‌نژاد با بیان اینکه همه ساله دعای روز عرفه در سطح کشور و حرم مطهر رضوی برگزار می‌شده است، گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا قطعا محدودیت‌هایی برای برگزاری این مراسم‌ها به‌دنبال دارد که ما در مجموعه حرم مطهر رضوی خود را موظف می‌دانیم که تمام موازین و مقررات بهداشتی را به‌طور کامل رعایت کنیم.

معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی ادامه داد: امسال با رعایت موازین بهداشتی مراسم دعای روز عرفه که همه ساله در زمان طولانی‌تری برپا می‌شد خیلی کوتاه و حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه در صحن جامع رضوی و سایر صحن‌ها از طریق صوت و تصویر برگزار می‌شود که سخنران این مراسم حجت الاسلام میرباقری است.

گنابادی‌نژاد خاطرنشان کرد: قرائت دعای عرفه توسط اسلامشهر و مداحی‌ها توسط احمد واعظی و علی ملائکه انجام می‌شود و شروع برنامه هم از ساعت ۱۶ و ۳۰ روز پنجشنبه خواهد بود.

معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی یادآور شد: تقاضا داریم کسانی که قصد شرکت در مراسم را دارند با رعایت فاصله اجتماعی و با استفاده از ماسک در مراسم حاضر شوند کسانی که مبتلا هستند از شرکت در مراسم پرهیز کنند و کسانی که بستگان آن‌ها مبتلا شدند و با آن‌ها ارتباط داشتند نیز رعایت کنند البته مراسم این روز برای استفاده دیگر هموطنان از طریق فضای مجازی، رسانه‌ها و تلویزیون اینترنتی رضوی تی وی نیز پخش می‌شود.

وی در خصوص برنامه‌های روز عید قربان بیان کرد: مراسم‌های روز عید قربان هم شامل سخنرانی و مراسم جشن برگزار می‌شود مهم‌ترین برنامه ما آغاز جشن‌های دهه ولات است که در شب جمعه بعد از نماز مغرب و عشا در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود اما برنامه نماز روز عید با ستاد اقامه نماز جمعه است.