ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در اطلاعیه هایی با تاکید بر اینکه مسافران محل اقامت خود را مراکز دارای مجوز رزرو کنند، شهرهای مکمل سفر در شرق کشور را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، همزمان با اولین روز سال جدید، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در سه اطلاعیه جداگانه درباره توزیع بنزین کافی در جایگاه‌های سوخت استان سیستان و بلوچستان، مراکز رزرواسیون دارای مجوز و شهرهای مکمل سفر در شرق کشور از مسافران و گردشگران نوروزی خواست سفرهای نوروزی خود را با در نظر گرفتن این اطلاعیه‌ها برنامه ریزی کنند.

در اطلاعیه شماره پنج این ستاد آمده است: با توجه به اعلام شرکت ملی پخش فراوردهای نفتی ایران، توزیع بنزین در تمام جایگاه‌های ورودی به استان سیستان و بلوچستان از طرف کرمان دارای موجودی کافی بنزین و کارت آزاد هستند و مقدار سوخت تحویلی به پلاک های غیربومی ۴۰ و پلاک های بومی ۲۰ لیتر است. در صورت مشاهده هرگونه خلل در عرضه بنزین در جایگاه‌های مسیر ورودی به استان با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرید.

در اطلاعیه شماره شش این ستاد آمده است: با توجه به افزایش شکایات در خصوص واحدهای اقامتی غیرمجاز مسافران معذور از روزه‌داری نسبت به انتخاب و رزرو محل اقامتی خود از مراکز اقامتی مجاز دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اقدام کنند و از اسکان در مراکز غیرمجاز پرهیز کنند.

همچنین در اطلاعیه شماره هفت ستاد هماهنگی سفر آمده است: با توجه به روند مسافرت به مناطق شرقی کشور و اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر شرایط ناپایدار جوی در برخی از نقاط کشور، علاوه بر استان تهران که ظرفیت اقامتی مناسبی دارد، شهرهای مکمل سفر شرق کشور به شرح زیر اعلام می‌شود:
استان کرمان: شهرهای رفسنجان، جیرفت، بم و سیرجان
سیستان و بلوچستان: شهرهای کنارک، زرآباد، نیک شهر، هامون، زابل و زهک
استان یزد: شهرهای اردکان، مهریز، بافق و ابرکوه
خراسان جنوبی: شهرهای فردوس، بیرجند و طبس
استان اصفهان: شهرهای شرق استان اردستان، نایین و ورزنه
استان سمنان: شهرهای شاهرود و مهدیشهر
خراسان شمالی: شهرهای سملقان و شیروان
خراسان رضوی: شهرهای قوچان، سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه گناباد خواف و تربت جام.