مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌ رضوی بر آمادگی کامل فرودگاه‌ بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس به‌منظور میزبانی شایسته از مسافران و زائران علی‌ بن‌ موسی‌الرضا(ع) خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، محمود امانی‌بنی در کمیته تسهیلات با محوریت عملیات نوروزی، با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳، بر آمادگی کامل فرودگاه‌ بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس به‌منظور میزبانی شایسته از مسافران و زائران علی‌ بن‌ موسی‌الرضا(ع) خبرداد و اظهار داشت: با توجه به اینکه نوروز ۱۴۰۳ با ماه مبارک رمضان همزمان شده است، پیش‌بینی ما افزایش قابل توجه زائران رضوی است.

وی با تأکید بر اینکه ایرلاین‌ها در ایام نوروز باید مسئول پاسخگویی در ترمینال‌های داخلی و خارجی مستقر کنند، افزود: در راستای آئین‌نامه حقوق مسافر و افزایش رضایت‌مندی مسافران و زائران رضوی، می‌بایست تمام ایرلاین‌های داخلی و خارجی در ایام نوروز به‌صورت شبانه‌روزی نسبت به تأخیرات و هرگونه مشکلی به مردم پاسخگو باشند.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌ رضوی در ادامه از آماده‌باش کامل پرسنل و کارکنان فرودگاه‌های استان خراسان‌ رضوی همزمان با عملیات نوروزی خبر داد و خاطرنشان کرد: عملیات نوروزی فرودگاه‌های مشهد، سبزوار و گناباد از ۲۴ اسفندماه آغاز شده و تا ۱۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌ رضوی با تأکید بر هماهنگی همه‌جانبه و تعامل مابین شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های خدمات‌رسان و حفظ بالاترین سطح آمادگی و انسجام بین دست‌اندرکاران عملیات نوروزی گفت: تمامی بخش‌های فرودگاه‌های استان، شرکت‌های هواپیمایی و خدمات‌رسان دستورالعمل‌های صادره از ناحیه شرکت فرودگاه‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری را دقیق و به‌موقع عملیاتی کنند.

بر اساس گزارش خبرنگار تسنیم، امانی‌بنی همچنین به هشدار سازمان هواشناسی نسبت به وضعیت جوی کشور در ایام نوروز ۱۴۰۳ اشاره و تصریح کرد: در راستای هشدارهای هواشناسی، شرکت‌های هواپیمایی پیش‌بینی لازم را مبنی بر اجرای دقیق دستورالعمل حقوق مسافر را داشته باشند تا مبادا برخی ناهماهنگی‌ها سبب معطلی مسافران در فرودگاه شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی با تأکید بر اینکه در ایام نوروز نسبت به انجام به موقع پروازها حساسیت خاصی داریم، یادآور شد: استفاده از تجهیزات مدرن و به‌کارگیری پرسنل مجرب و دارای مهارت در این زمینه کمک بسزایی به‌انجام به‌موقع پروازها خواهد کرد و باید رضایتمندی مسافران در اولویت باشد.