نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ‌همزمانی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نباید از اهمیت انتخابات خبرگان بکاهد و عظمت انتخابات مجلس خبرگان باید مورد توجه باشد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته بیستم بهمن ماه در حرم مطهر رضوی، با بیان این‌که این جمعه، دومین جمعه دهه مبارکه فجر است، اظهار کرد: امسال در دهه مبارکه فجر دو جمعه وجود دارد و این نکته‌ای که باید به‌عنوان یک ضرورت در تبیین اساس انقلاب خدمت شما برادران و خواهران مخصوصأ عزیزانی که نسل‌های اخبر جامعه انقلابی ما هستند، عرض کنم، این است که انقلاب یک تاریخ نیست.

وی ادامه داد: انقلاب یک سرگذشت نیست که بنشینیم و با روایت کسانی که آن جا بودند، در جریان تصویر صداوسیما ببینیم این سرگذشت چطور سپری شد و این جریان‌ها به‌عنوان پیروزی انقلاب چگونه گذشت، انقلاب مقدس اسلامی یک هویت برای ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به هویت‌بخشی انقلاب اسلامی به ایران و ایرانی، خاطرنشان کرد: امروز روی کره زمین مسلمانان جهان ایران را به‌عنوان انقلاب می‌شناسند و امام بزرگوار را به‌عنوان مؤسس انقلاب، به تعبیر یکی از بزرگان که می‌گفت «ایران منهای انقلاب در دنیا شناخته شده نیست».

دنیا ایران را با انقلاب اسلامی می‌شناسد

وی اضافه کرد: قبلا در کشورهای مختلف دنیا، ایران را در یک نقشه جغرافیایی نشان می دادند که کجاست اما امروز ایران مشهورترین کشورهای دنیا روی کره زمین برای همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان است و دنیا، ایران را با انقلاب اسلامی می‌شناسد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: برادر و خواهر جوان، شما که روز پیروزی انقلاب را درک نکردید، امروز انقلاب مقدس اسلامی هویت وجودی و اجتماعی ما هست، منهای انقلاب امروز در برابر دنیا چیزی نداریم، این هویت ما هست و چون انقلاب هویت ما است، باید مبانی این هویت برای همه مخصوصأ نسل جوانی که می‌خواهد امروز بار تکلیفی توسعه و تداوم انقلاب را به دوش بکشد، مشخص باشد.

وی با بیان این‌که انقلاب یعنی دگرگونی و باید دید در انقلاب ما چه دگرگونی اتفاق افتاد که امروز تبدیل به هویت ما شده است، اضافه کرد: بر مبنای اعتقاد، قرآن شناسی و اعتقاد توحیدی ما، انقلاب اسلامی، نظام طاغوت را به نظام حاکمیت الله مبدل کرد چون ما مسلمانیم، موحد و یکتاپرست هستیم و یکتاپرستی ما این است که هیچ حاکمیتی جز حاکمیت الله وجود ندارد، در قرآن نیز پنج نقطه این جمله را می‌خوانیم « نِ الحُکمُ إِلّا لِله».

اهمیت شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند «حاکمیت ارزش‌های اسلامی و تحقق ارزش‌های اسلامی با واقعیت زندگی با مجلس خبرگان است»، شما به‌عنوان متشرع و متدین باید به حجت امام زمان علیه‌السلام رجوع کنید و آن تعیین نمایده از سه جهت است، اگر این را انجام دادید رجوع به حجت امام زمان علیه‌السلام کردید از این رو رهبر معظم انقلاب در یکی از فرمایشات شان فرمودند «خبرگان رهبری نقطه تمایز جمهوری اسلامی از سایر الگوهای سیاسی است، یعنی جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی را از دموکراسی لیبرال و غربی متمایز کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: آنچه اداره زندگی و حکومت شما را حکومت دینی قرار می‌دهد، مجلس خبرگان است، این انتخاب ناشی از تکلیفی است که امام زمان علیه‌السلام برای ما و شما معین کرده‌اند، مسئله رأی خبرگان نه تنها به‌عنوان اجرای تکلیف خودتان بلکه به‌عنوان تکلیف شرعی برای همه عزیزان و وابستگان به دین اهمیت دارد و باید به آن عنایت داشته باشید.

وی متذکر شد: همزمانی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نباید از اهمیت انتخابات خبرگان بکاهد و عظمت و اهمیت انتخابات مجلس خبرگان نباید فراموش شود.

  • منبع خبر : تسنیم