از آغاز صدور دستورالعمل اجرایی گردشگری کشاورزی، 22 طرح در جلسات کمیته فنی استان مورد بررسی قرار گرفته و برای 15 مورد موافقت اولیه صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، یوسف بیدخوری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به گردشگری کشاورزی در استان اظهار کرد: از آغاز صدور دستورالعمل اجرایی گردشگری کشاورزی، ۲۲  طرح در جلسات کمیته فنی استان مورد بررسی قرار گرفته و برای ۱۵ مورد موافقت اولیه صادر شده است.

وی تصریح کرد: این موافقت‌ در راستای عملی کردن شعار «رونق تولید» و ایجاد تنوع در فعالیت‌های گردشگری و بهره‌مندی و آشنایی شهروندان و گردشگران از فعالیت‌های کشاورزی صادر شده است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با بیان اینکه عمده این طرح‌ها در شهرستان مشهد و بقیه در شهرستان‌های گلبهار، سبزوار، کلات، زاوه، طرقبه‌شاندیز و فریمان قرار دارد، افزود: این طرح‌ها پس از دریافت استعلام‌های لازم و اجرای طرح مطابق با آیین نامه، پروانه بهره‌برداری دریافت کرده و به‌طور قانونی مجاز به پذیرش گردشگر می‌شوند.

بیدخوری اظهار کرد: در گردشگری کشاورزی که زیرمجموعه گردشگری روستایی قرار دارد، به توسعه  سکونتگاه‌ها و مناطق روستایی کمک می‌کند، گردشگران با حضور در مزرعه ضمن آشنایی با طیف متنوعی از فعالیت‌ها و اقدامات حوزه کشاورزی، محصول مورد نظر خود را به‌طور مستقیم خرید می‌کنند.

وی تاکید کرد: در گردشگری کشاورزی تغییر کاربری وجود ندارد بلکه فضاهای مورد نیاز گردشگر با سازه سبک (هماهنگ با محیط طبیعی) ایجاد می‌شود.

  • منبع خبر : فارس