نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: شهدای حرم شاهچراغ(ع) از جهاتی حائز سعادت والاتری هستند زیرا این شهدا در جوار برادر امام رضا(ع) بود و پیکرهای این شهدا برگرد مضجع منور رضوی طواف داده شد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در حاشیه دیدار با خانواده‌های معظم شهدای حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ(س) ضمن گرامیداشت این شهدای مظلوم اظهارداشت: شهدای بسیاری در تاریخ انقلاب به شهادت رسیدند. ما شهدای جبهه‌های جنگ تحمیلی را به یاد داریم که در کمال شجاعت در برابر دشمن ایستادند، تعدادی را به هلاکت رساندند و خود شهید شدند. علاوه بر این، در طول تاریخ انقلاب تا به امروز هم شهدای بسیاری داشتیم که در یک عملیات غافلگیرکننده به شهادت رسیدند اما به هر ترتیب، می‌توان گفت که هرکدام از آنان آمادگی برای شهادت را داشته‌اند.

وی افزود: در این شرایط، تاکنون دلخراش‌‌تر از شیوه شهادت شهدای حرم حضرت شاهچراغ(س) وجود ندارد. همه مشاهده کردیم شیوه شهادت آن دسته از مؤمنانی را که در یک کشور امن و در جریان زیارت حضرت احمد ابن موسی(س)، به دور از هرگونه احتمال و حدس شهادت با چنین حمله‌ای روبرو شدند و در جریان عملیات سنگدلانه یک عنصر ناجوانمرد و کافر به شهادت رسیدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: حقیقتاً این داغ برای خانواده‌های معظم این شهدا بسیار سخت و جانکاه است زیرا هیچ‌کدام از این عزیزان انتظار نداشتند که روزی به زیارت امام هشتم مشرف شوند و به حضرت سلام دهند درحالی‌که عزیزانشان همراهشان نیستند و پیکرهای مطهر آنان در تابوت به همراهشان به مشهدالرضا(ع) می‌آید.

وی ادامه داد: با این حال، این موضوع را در نظر داشته باشید که در جریان مهاجرت برادران و خواهران امام هشتم از مدینه به مرو، بسیاری از این امامزادگان مکرم توسط عناصر پلید حکومت طاغوت محاصره می‌شدند و به فجیع‌ترین شکل ممکن به شهادت رسیدند. از این جهت، در عزای عزیزان شما که در جوار حضرت احمد ابن موسی(س) به شهادت رسیدند، خانواده‌های معظم این شهدا با امام هشتم شریک هستند زیرا عزیزان آن‌ها در نقطه‌ای به شهادت رسیدند که عزیزان امام رضا(ع) شهید شدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد:این همان درد جانکاهی است که شما را به ذات اقدس امام هشتم نزدیک‌تر می‌کند و اگرچه همه شهدا سعادتمند هستند اما شهدای حرم شاهچراغ(س) از جهاتی حائز سعادت والاتری هستند زیرا اول اینکه مشهد این شهدا در جوار برادر امام رضا(ع) بود، دوم اینکه پیکرهای مطهر این شهدا در زیارت خاصی بر گرد مضجع منور رضوی طواف داده شد و شهادتشان هم رسواکننده باطل و آشکارکننده حق بود.

آیت‌الله علم‌الهدی در انتها گفت: تسلیت عرض می‌کنیم این مصیبت جانگداز را و از خداوند متعال می‌خواهیم که افتخار شهادت که امروز نصیب و روزی این خانواده‌های معظم و معزز شد، نصیب و روزی همه ما هم باشد.

  • منبع خبر : تسنیم