سفیر عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران با رییس سازمان حج و زیارت کشورمان دیدار و طرفین در خصوص مسایل فی مابین بویژه حج تمتع آتی و از سرگیری عمره مفرده گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران در محل سازمان حج و زیارت با سیدعباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت کشورمان دیدار کرد.

بسط و گسترش مناسبات در حوزه تردد حجاج و تسهیل امور مربوط به خدمت رسانی ضیوف الرحمان از جمله مهمترین محورهای گفت و گوی طرفین بود.

رییس سازمان حج و زیارت در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور سفیر عربستان در کشورمان و از سرگیری روابط دو کشور مسلمان منطقه گفت: گسترش و توسعه روابط فی مابین، موجبات افزایش وحدت در جهان اسلام و بالطبع اقتدار مسلمانان خواهد شد.

حسینی در ادامه با اشاره به رایزنی های صورت گرفته برای از سرگیری عمره مفرده بعد از چند سال وقفه گفت: نزدیک به پنج میلیون و هفتصد هزار نفر متقاضی منتظر راه اندازی مجدد سفرهای عمره هستند که در این خصوص اقداماتی صورت گرفته و در حال حاضر نیز تنی چند از دست اندرکاران حج و زیارت در کشور عربستان در حال گفت وگو و رایزنی های نهایی در این خصوص و همچنین حج تمتع آتی هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که با رفع موانع و تلاش های صورت گرفته، اعزام های عمره مفرده از سرگیری شود و چشم انتظاری متقاضیان نیز پایان یابد.

رییس سازمان حج و زیارت به موضوع حج تمتع اشاره کرد و افزود: زایران ایرانی چه در حج تمتع و چه در عمره مفرده جزو بهترین و منظم ترین زائرین هستند و همچنین به قوانین کشور عربستان سعودی توجه و احترام لازم را دارند.

حسینی افزود: ما نیز در سازمان حج و زیارت سعی کرده ایم در همکاری و تعامل با دست اندرکاران ذیربط در کشور عربستان پیشگام باشیم و بحمدالله در برنامه های اجرایی عملیات حج موفق و حساب شده عمل کرده ایم.

العنزی نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال گرم مقامات حج و زیارت کشورمان، بر توسعه روابط به ویژه در موضوع سفرهای زیارتی تاکید کرد.

وی با اشاره به سیاست های کشور متبوع خود در خصوص سفرهای عمره مفرده، از اعزام های مجدد معتمرین ایرانی به سرزمین وحی استقبال کرد.

سفیر عربستان در جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما تمام ظرفیت های خود در راستای مساعدت به از سرگیری اعزام های متقاضیان ایرانی عمره مفرده در قالب سازمان حج و زیارت را به کار می بندیم.

سفیر عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران از نجابت و انضباط زایران ایرانی و همچنین تلاش های صورت گرفته از سوی دست اندرکاران حج و زیارت کشورمان قدردانی کرد.

سفیر عربستان در جمهوری اسلامی ایران و رییس سازمان حج و زیارت در ادامه راهکارهای تسهیل خدمت رسانی هرچه مطلوب تر به ضیوف الرحمان را بررسی کردند.

  • منبع خبر : ایرنا