رئیس سازمان حج و زیارت از اعزام مجدد زائران ایرانی به سوریه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، سید صادق حسینی که برای برقراری دوباره اعزام زائران ایرانی به سوریه در رأس هیئتی به این کشور سفر کرده است، اظهار کرد: برای راه‌اندازی دوباره سفر زائران ایرانی به سوریه، تفاهم‌نامه‌ای آماده شده که باید به امضاء طرفین برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی دقیق برای اعزام زائران ایرانی به سوریه، افزود: اعزام زائران کشورمان در روزهای آینده انجام می‌شود و این هفته نخستین پرواز از مشهد به سوریه عازم خواهد شد.

حسینی در این سفر در دیداری که با محمد الرحمون ـ وزیر کشور سوریه ـ موضوع امنیت، کرامت و سلامت زائران را پیگیری کرد و در این‌باره گفت: درخواست ما از وزارت کشور سوریه این است که زمینه و مقدمات لازم در حوزه تأمین امنیت را برای اعزام زائران ایرانی فراهم کنند تا زائران در امنیت و صحت کامل به این سفر معنوی مشرف شوند.

محمد الرحمون؛ وزیر کشور سوریه نیز در این دیدار اظهار کرد: پس از پایان جنگ به سرعت دنبال ایجاد امنیت بوده و هستیم. در حال حاضر نیز امنیت برای استقبال از زائران ایرانی فراهم است.

وی با بیان این‌که وزارت کشور سوریه، تمام امکانات لازم برای استقبال از زائران ایرانی را مهیا کرده است، گفت: تمام تلاش خود را برای موضوعات مطرح شده انجام خواهیم داد.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین در جلسه‌ای کارشناسی با وزیر گردشگری سوریه، به تجارب سازمان حج و زیارت در اعزام زائران اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات سازمان حج و زیارت در تعامل با کشورهای عربستان و عراق، امضای تفاهم‌نامه با مسؤولان ذی‌ربط کشورهای مقصد است که با ان‌شأالله با همکاری وزارت گردشگری سوریه و دست‌اندرکاران ذی‌ربط، بتوانیم تفاهم‌نامه‌ای برای اعزام زائران کشورمان آماده و امضا کنیم.

حسینی همچنین خطاب به وزیر گردشگری سوریه، گفت: از شما تقاضا دارم تا به موضوع زیرساخت‌ها و فرهنگ توریسم زیارتی اهمیت ویژه‌ای داشته باشید تا بتوانیم مشتاقان بیشتری را برای سفر زیارتی سوریه اعزام کنیم.

 او افزود: در کشورهای عراق و عربستان برای ارائه خدمات پزشکی به زائران، درمانگاه‌هایی برای خدمات‌رسانی داریم و درخواست می‌کنیم تا در کشور سوریه نیز این امکان فراهم شود تا در صورت لزوم شرایط ارایه خدمات درمانی مهیا شود.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین تاکید کرد: موضوع عوارض فرودگاهی و حذف آن نقش مهمی در کاهش قیمت و در نهایت اعزام بیشتر زائران خواهد داشت که امیدواریم این موضوعات نیز مورد بررسی قرار گیرد.

  • منبع خبر : تسنیم