سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای با اشاره به ناآرامی‌های پدید آمده در برخی شهرهای کشور دوست و برادر عراق و محدودیت‌های اعمال شده از سوی مسئولان این کشور، تمامی اعزام‌های این سازمان ازمرزهای زمینی و هوایی موقتاً و تا اطلاع ثانوی لغو می‌شود و از سرگیری اعزام‌ها منوط به رفع ناآرامی‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، متن این اطلاعیه به شرح ذیل است: باتوجه به اهتمام سازمان حج به موضوع امنیت و سلامت زائران و وجود پیوست امنیتی به کاروانهای تحت نظارت این سازمان، تمامی زائرانی که با کاروان های حج و زیارت به عراق سفر کرده اند در سلامت کامل هستند و تدابیر لازم برای بازگشت این عزیزان نیز بعمل خواهد آمد.

لغو تمامی اعزام ها به عتبات عالیات تا اطلاع ثانوی

با توجه به ناآرامی های پدید آمده در برخی شهرهای کشور دوست و برادر عراق و محدودیت های اعمال شده از سوی مسئولان این کشور، تمامی اعزام های این سازمان ازمرزهای زمینی و هوایی موقتاً و تا اطلاع ثانوی لغو می شود.
تمامی زائران ایرانی عتبات عالیات که در قالب کاروانهای زیارتی مشرف شده اند، در حال حاضر در امنیت و سلامت هستند و ان شاالله تحت تدابیر امنیتی به میهن اسلامی بازمی گردند و در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد.

از سرگیری اعزام ها منوط به رفع ناآرامی ها

در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است: از سرگیری اعزام ها منوط به رفع ناآرامی ها، ایجاد آرامش و برقراری شرایط پایدار در کشور عراق می باشد بگونه ای که سازمان حج و زیارت از امنیت و سلامت زائران اطمینان حاصل نماید.

ثبت‌نام بیش از ۲ میلیون نفر برای سفر اربعین حسینی  

این اطلاعیه می افزاید: در خصوص سفر اربعین حسینی نیز تا ظهر امروز سه شنبه هشتم شهریور ماه بیش از۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که از این تعداد نیز ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر نام نویسی خود را قطعی کرده اند و با پرداخت هزینه بیمه، در زمان تشرف تحت پوشش بیمه ای قرار خواهند داشت.
بدیهی است که نام نویسی در سامانه سماح همچنان ادامه دارد و زمان بازگشایی مرزها و امکان تشرف زائرین از طریق ستاد مرکزی اربعین اطلاع رسانی خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا