تولیت آستان قدس رضوی سفرهای استانی مسئولان را موجب کاهش فاصله میان مسئولان و مردم، کسب اطلاعات دقیق‌تر و در نهایت اتخاذ تصمیمات بهتر و مؤثرتر دانست.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار رئیس قوه قضاییه که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار خراسان رضوی و جمعی از علمای برجسته مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی برگزار شد با بیان اینکه امیرالمؤمنین علی(ع) پیامبر اکرم(ص) را با عبارت «طبیب دوّار بطبّه، طبیبی که خود به دنبال نیازمندان به طبابت می‌گردد»، توصیف کرده‌اند، اظهار کرد: این ویژگی می‌تواند هم در حوزه معرفتی، فرهنگی و تبلیغ دین و هم در حوزه‌های مدیریتی برای رفع مشکلات مردم معنا پیدا کند.

وی سفرهای استانی مسئولان و رؤسای قوای مجریه و قضاییه را مصداقی برای تعبیر «طبیب دوّار بطبّه» دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب همواره نسبت به سفرهای استانی مسئولان و لمس مشکلات مردم از نزدیک توسط تصمیم‌گیرندگان تأکید داشته‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص از بین رفتن فاصله میان مسئولان و آحاد مختلف جامعه اشاره و تصریح کرد: کاهش فاصله و ارتباط بی‌واسطه مسئولان ارشد با مردم موجب کسب اطلاعات دقیق‌تر از مشکلات شده و ذهنیتی روشن از معضلات به آن‌ها برای تصمیم‌گیری‌های بهتر و مؤثرتر می‌دهد.

وی دلیل توصیه مقام معظم رهبری نسبت به سفرهای استانی مسئولان را آشنایی از نزدیک تصمیم‎گیران با درد و رنج مردم معرفی و اضافه کرد: روزی همراه با مقام معظم رهبری به منطقه یاسوج و به سیاه چادرها رفتیم و چند وزیر هم بودند، رهبر معظم انقلاب فرمودند در این سیاه چادر آمده‌ایم تا زندگی مردم را ببینیم و لمس کنیم، اینکه در تهران بنشینید و کارشناسان به شما گزارش بدهند کفایت نمی‌کند، باید از نزدیک زندگی و درد مردم را لمس کنید تا بتوانید درست تصمیم بگیرید.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، مروی گفت: خداوند را شاکریم که در دوران کنونی تأکید مدیریتی رهبر معظم انقلاب در خصوص سفرهای استانی مسئولان محقق شده و امیدواریم این سفرها موجب گشایش بهتر و فعال‌تر در کارهای مردم که حقیقتا ولی‌نعمت ما هستند، شود.