معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: با وجود ظرفیت‌ها مطلوب گردشگری در استان اما زیرساخت‌ها ضعیف هستند.

عبدالله افرازه شهاوند سه شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیان کرد: صنعت گردشگری در خوزستان ‌مغفول مانده که البته با سرمایه گذاری در این حوزه قطعا درآمد زایی خوبی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف گردشگری در استان اظهار کرد: خوزستان در حوزه گردشگری آبی، تاریخی، مذهبی، سلامت و یا صنعتی ظرفیت‌های خوبی دارد که به درستی به آن‌ها برای جذب گردشگر و سرمایه‌گذار پرداخته نشده است.

افرازه شهاوند گفت: باید در کنار ظرفیت شناسی حوزه گردشگری استان به دنبال رفع مشکلات و موانع در این بخش باشیم تا شرایط برای سرمایه‌گذاری هموار شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان توجه به حوزه گردشگری روستایی را ضروری دانست و ادامه داد: برای تقویت این بخش باید از دهیاری‌ها و مردم بومی منطقه کمک گرفت.

وی گردشگری تاریخی را یکی از ظرفیت‌های شهرستان‌های شمالی استان نام برد.

اقتصاد دریا پایه در خوزستان مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان نیز در ادامه این نشست بیان کرد: سند توسعه اقتصاد دریا پایه از سوی مقام‌ معظم رهبری ابلاغ شده و همه دستگاه‌ها ملزم به ورود به این مقوله مهم هستند.

محمد راضی جلالی با اشاره به طرح‌های گردشگری ارائه شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان اظهار کرد: ضروری است که مطالعات این طرح ها از پیوست‌های دینی، فرهنگی و قومی برخوردار باشند.

وی گفت: طرح‌مطالعات گردشگری ارائه شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان، نوعی ظرفیت سنجی است و مطالعات لازم در این خصوص انجام نشده است.