سازمان حج و زیارت زمان ثبت‌نام قطعی سفر سوریه را اعلام کرد. تکمیل این مرحله شامل متقاضیانی می‌شود که قبلا پیش ثبت‌نام کرده باشند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، در اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: این سفر در بازه زمانی ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد و فقط شامل افرادی می‌شود که قبلا پیش ثبت‌نام کرده‌اند. این دسته از متقاضیان برای انتخاب کاروان و قطعی کردن ثبت‌نام از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه نهم اسفندماه تا ۱۰ صبح چهارشنبه یازدهم اسفندماه مهلت دارند به سامانه زیارت به نشانی https://ziarat.haj.ir/ مراجعه و یا از طریق دفاتر زیارتی استان خود اقدام کنند.

سفر سوریه درحال حاضر فقط هوایی و از ایستگاه‌های پروازی تهران، مشهد، تبریز، کرمان و شیراز انجام می‌شود.

سازمان حج و زیارت همچنین یادآور شده است بر اساس مصوبه ستاد مدیریت کرونا داشتن کارت واکسیناسیون و نتیجه منفی آزمایش PCR برای ۷۲ ساعت قبل از پرواز الزامی است. همچنین، هزینه تست PCR در برگشت زائران در هزینه پرداختی زائر محاسبه شده است.

مهلت پرداخت هزینه سفر سه ساعت بعد از ثبت‌نام قطعی است و افرادی که هزینه سفر را در این مهلت پرداخت نکنند، روزانه در ساعت‌های ۱۰، ۱۴و ۱۸ از کاروان حذف می‌شوند.

این سازمان همچنین اعلام کرده که با پایان زمان تعیین‌شده برای ثبت‌نام متقاضیانی که پیش ثبت‌نام کرده‌اند، ظرفیت باقی‌مانده در اختیار عموم قرار می‌گیرد تا متقاضیان جدید ثبت‌نام کنند.

هزینه سفر سوریه طبق آخرین اعلام سازمان حج و زیارت، برای چهار شب ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و برای سه شب هفت میلیون و ۹۶۲ هزار تومان است.