معاون امور عتبات و عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه گذرنامه زائران اربعین نباید کمتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد، گفت: همراه داشتن کارت ۲ دُز واکسن کرونا برای خروج از ایران و ورود به عراق الزامی است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی اظهارداشت: پیش ثبت‌نام متقاضیان شرکت در مراسم اربعین حسینی از ۱۰ تیر در سامانه سماح آغاز شد و به دلیل استقبال مردم و ایجاد فرصت مجدد برای متقاضیان سفر اربعین حسینی، زمان پیش‌ثبت‌نام که تا روز عاشورا (۱۷ مرداد) بود، تا پایان وقت روز جمعه (۲۱ مرداد) تمدید شد.

وی با اشاره به اینکه تا ۱۸ مرداد بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح پیش ثبت‌نام کردند، گفت: پیش ثبت‌نام از متقاضیان هیچ‌گونه تعهدی برای سازمان حج و زیارت مبنی بر اعزام نخواهد داشت و اطلاع‌رسانی برای زمان ثبت‌نام نهایی متقاضیان نیز در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

رحمانی افزود: اگر هر گونه محدودیتی از سوی دولت عراق برای تشرف به زیارت بارگاه سیدالشهدا(ع) در نظر گرفته شود، نحوه ثبت‌نام قطعی متقاضیان از بین افرادی که پیش ثبت‌نام کرده‌اند، تعیین و اعلام خواهد شد.

معاون امور عتبات و عالیات سازمان حج و زیارت بیان کرد: طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین حسینی تزریق حداقل دو دُز واکسن کرونا از شرایط تشرف و خروج از ایران و ورود به عراق است و در صورتی که از زمان تزریق آخرین دُز، ۶ماه گذشته باشد، متقاضیان باید نسبت به تزریق دُز یادآور اقدام‌ کنند که در زمان ثبت‌نام قطعی از وزارت بهداشت استعلام صورت می‌گیرد. از ثبت‌نام قطعی متقاضیانی که شرایط واکسیناسیون اعلامی را نداشته باشند، جلوگیری خواهد شد.

وی اظهارداشت: همچنین داشتن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ برای اعزام الزامی است و متقاضیان در صورت لزوم باید نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام کنند.

  • منبع خبر : ایرنا