مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی گفت: زائران اربعین نسبت به تمدید گذرنامه خود در ایران اقدام کنند.

عباس خداشناس با اعلام این خبر اظهار کرد: زائرانی که اعتبار گذرنامه آن‌ها به پایان رسیده برای عبور از مرز ایران جهت حضور در راهپیمایی اربعین باید گذرنامه خود را تمدید کنند.

وی افزود: در فضای مجازی اخباری منتشر شده بود که زائران اربعین در این ایام نیازی به تمدید گذرنامه خود ندارند، درحالی‌که دستورالعملی در این خصوص صادر نشده که گذرنامه زائران در مرز تمدید خواهد شد و زائران نیازی به تمدید گذرنامه خود ندارند.

مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی در خصوص میزان حضور زائران خراسانی در راهپیمایی اربعین بیان کرد: تا کنون ۱۹۰ هزار ۶۹۲ زائر از خراسان رضوی و ۱۳۵ هزار ۸۵۹ زائر از مشهد در راهپیمایی اربعین حضور پیدا خواهند کرد.

خداشناس در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تاکید بر ثبت‌نام زائران در سامانه سماح گفت: توصیه ستاد اربعین این است که تمام زائران جهت تشرف به کربلا باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند. سامانه سماح نیز هم‌اکنون باز است. زائران با واریز مبلغ ۱۸ هزار تومان هزینه بیمه ثبت‌نام خود را قطعی می‌کنند و پرینت کارت شناسایی خود را دریافت کرده و به عراق اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: هر زائری که می‌خواهد برای حضور در راهپیمایی اربعین به عراق سفر کند باید در این سامانه ثبت‌نام کرده باشد. زائران در مرز باید گذرنامه و کارت شناسایی که از سامانه سماح دریافت می‌کنند را به همراه خود داشته باشند.