مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: وضعیت دوچرخه‌سواری همانند کشتی است و بانوان می‌توانند در محل‌های مشخص شده‌، به این رشته بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری سیاحت۲۴، فرزاد فتاحی در خصوص صحبت‌های مطرح‌شده در رابطه با دوچرخه‌سواری بانوان اظهار کرد: در وزارت ورزش و جوانان چیزی به اسم دوچرخه سواری بانوان در ملأ عام وجود ندارد و دوچرخه‌سواری بانوان در محیط مشخص داریم. به عنوان مثال فعالیت بانوان در کشتی قانونی است، اما به این معنا نیست بانوان در پارک کشتی بگیرند.

وی تصریح کرد: متولی اصلی دوچرخه سواری بانوان هیات دوچرخه سواری است. در سبزوار توسط شهرداری محلی برای این موضوع ایجاد شده که در آنجا بانوان می‌توانند فعالیت داشته باشند. در استان هم پیست اختصاصی وجود دارد و اعلام کردیم بانوانی که تمایل به دوچرخه‌سواری دارند، می‌توانند در این محل‌های مشخص انجام دهند.

فتاحی گفت: در سبزوار موضوعی که ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرده، مربوط به دوچرخه‌سواری در ملأ عام است که مراجع  آن را حرام اعلام کرده‌اند و ما به عنوان دستگاه متولی باید حتماً مسائل شرعی را در ورزش بانوان لحاظ کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: استعفای اعضای هیئت دوچرخه‌سواری سبزوار به دلیل عدم اطلاع درست از این موضوع بوده و این تصور ایجاد شده که فعالیت بانوان به طور کلی در دوچرخه‌سواری ممنوع است.