تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه توجه به معرفت افزایی و عمق بخشی دینی در برنامه‌های جشن‌های دهه کرامت ضروری است گفت: برای هماهنگی و برگزاری بهتر برنامه‌ها دبیرخانه مرکزی دهه کرامت راه‌اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در جلسه ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی که با موضوع ویژه برنامه‌های دهه کرامت رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، با تأکید بر اینکه بیانیه ماموریت آستان قدس در ایام دهه کرامت باید تدوین شود، اظهار داشت: این دستور العمل باید تهیه شود تا اهداف آستان قدس در این دهه به طور روشن مشخص و بر اساس آن برنامه‌ریزی‌ها انجام شود.

وی دهه کرامت را دهه فجر آستان قدس رضوی خواند و گفت: دهه کرامت اوج فعالیت آستان قدس رضوی و همچون دهه فجر برای انقلاب اسلامی است، لذا یکی از امور مهم در برنامه‌های این دهه باید معرفی سیره زندگی امام رضا(ع) و تبیین جایگاه امامت و ولایت به عنوان امتداد غدیر باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برنامه‌‎های دهه کرامت باید در راستای تقویت بنیه دینی و ترویج معارف اهل بیت(ع) در جامعه باشد، تصریح‌کرد:دهه کرامت فرصتی برای معرفت افزایی است و توجه به مسائل معرفتی و عمق بخشی به مسائل دینی به ویژه جایگاه امامت و ولایت در ویژه برنامه‌های این دهه ضروری است.

 مروی همچنین پیشنهاد تشکیل دبیرخانه مرکزی دهه کرامت را در آستان قدس داد و گفت: برنامه‌های این دهه باید تأثیرگذار و همراه با ابتکار، خلاقیت و نوآوری باشد، لذا دبیرخانه مرکزی دهه کرامت با شعبه‎هایی در بخش‌های مختلف آستان قدس که در برگزاری جشن‌های این دهه درگیر هستند، باید تشکیل شود تا برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری برنامه‌های آن در طول سال انجام پذیرد.

آستان نیوز همچنین گزارش داد: توجه به موضوعات همچون شعرآئینی و استفاده از ظرفیت‌ خوب مشهد در حوزه سخنران و وعظ در برنامه‌های حرم مطهر به ویژه ایام دهه کرامت از دیگر تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی بود.

 در ابتدای این دیدار مدیران بخش‌های مختلف فرهنگی و خدمت رسانی آستان قدس رضوی گزارشی از برنامه‎های مجموع متبوع خود در ایام دهه کرامت ارائه دادند.