ستاندار خراسان رضوی گفت:تشکیل دبیرخانه دائم بزرگداشت حکیم‌ ابوالقاسم فردوسی ضروری است.

 یعقوبعلی نظری در ستاد بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی اظهارداشت: ایجاد دبیرخانه دائمی از ضروریاتی است که برای برنامه‌ریزی موثر و هدفمند در برگزاری برنامه‌های بزرگداشت این شاعر شهیر اهمیت بالایی دارد.

وی ادامه داد: بهتر است باتوجه به نقش دانشگاه فردوسی و اهمیت این دانشگاه، دبیرخانه دائمی ستاد بزرگداشت فردوسی در این دانشگاه برقرار شود.برقراری و تحکیم پیوند محتوایی بین دفاع مقدس ف فرهنگ رضوی با فردوسی و محتوای شاهنامه نیز اهمیت بالایی دارد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد:برگزاری مراسم بزرگداشت فردوسی بعد از دو سال عدم برگزاری به دلیل شیوع ویروس کرونا از اهمیت بسزایی برخوردار است و حضور شخصیت‌های ملی در این مراسم نیز مهم و در این زمینه آماده همکاری هستیم.

نظری تاکید کرد:برگزاری مراسم بزرگداشت باید مبتنی بر نگاه رهبر انقلاب و توصیه‌های خاص ایشان باشند ضمن اینکه باید نسبت به گذشته دارای برجستگی‌ها و ویژگی‌های جدیدی باشد.

وی با بیان اینکه در خطه خراسان بزرگ ۲۳ هزار شهید دفاع مقدس داریم ، ادامه داد:در خراسان رضوی ۱۸ هزار شهید داریم لذا باید نسبت و پیوند حماسی میان دفاع مقدس و شاهنامه و نیز پیوند دینی شاهنامه با امام رضا(ع) برای مردم در عرصه ملی و بین‌المللی برای معرفی تشریح و معرفی گردد.

نظری افزود: با توجه به روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر می‌توان نسبت میان شاهنامه با حماسه دفاع مقدس را تشریح کرد و از این زمینه بهره کامل را برد.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها نیز باید در این زمینه وظیفه خود را به خوبی انجام دهند کمک کنند و دین خود را به فردوسی ادا نمایند و برای این منظور کمیته رسانه‌ای قوی باید تشکیل شود.