وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طی هفته‌های آینده شهرستان خدابنده میزبان بزرگداشت شیخ اشراق خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،

محمدمهدی اسماعیلی شامگاه دیروز (۲۰ تیرماه) در حاشیه جشن بزرگ عید سعید قربان که در شهرستان خدابنده برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز توفیق شد تا در مزار شریف حضرت قیدار نبی (ع) حاضر باشیم و تلاش خواهیم کرد از سال‌های بعد با همکاری نهادهای استانی، مراسمی درخور عظمت این پیامبر برگزار کنیم.

وی افزود: حضرت قیدار نبی (ع) از نوادگان بزرگ ابراهیم خلیل‌الله هستند و حتماً باید به نسل جوان و عموم مردم بیشتر معرفی شوند که این کار را از طریق برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری آغاز خواهیم کرد و توسعه این مرقد را با همکاری دستگاه‌ها انجام خواهیم‌کرد.

این مسئول تصریح کرد: هر کاری ‌که بتوانیم انجام خواهیم‌ داد تا این نقطه درخشان تاریخی که مردم شهرستان میزبان چند هزار ساله این پیامبر هستند، به یک فضای فکری و دینی جدیدی در کشور با ترویج نام این پیامبر عظیم تبدیل شود.

اسماعیلی ادامه داد: طی هفته‌های آینده این شهرستان میزبان بزرگداشت شیخ اشراق خواهد بود؛ همچنین رویدادهای شهرستانی، استانی، ملی و بین‌المللی برای بزرگداشت شیخ اشراق تدارک دیده شده‌ است و با کاری که در بزرگداشت مشاهیر شهرستان آغاز شده، در آینده نزدیک این منطقه به عنوان قطب‌های بزرگ گردشگری و زیارتی مطرح خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بحث کاغذ، محموله‌های جدیدی با ارز مناسب و با همت رئیس‌جمهور وارد خواهد شد که می‌توانیم امیدوار باشیم که مشکل کاغذ در کوتاه‌مدت حل شود، خاطرنشان کرد: در بحث آسیب‌های اجتماعی از سال گذشته کار مهمی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری دستگاه‌های دیگر شروع کرده‌ایم و معتقدیم بخش مهمی از آسیب‌های اجتماعی را با رویدادهای فرهنگی‌ و هنری می‌توانیم درمان کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: همچنین بنا داریم که در این بحث با اتکا بر ظرفیت‌های دینی، مذهبی، فرهنگی و هنری گام‌های مهمی را در این زمینه برداریم.

  • منبع خبر : ایسنا