سخنگوی دولت، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی را مهم ارزیابی کرد و گفت: حمایت از صنایع‌دستی به معنی حمایت از کارآفرینی و توسعه اقتصاد مقاومتی و خودبنیان است.

 به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، علی بهادری جهرمی گفت: صنایع‌دستی و سرمایه‌گذاری در این حوزه با توجه به جنس این حوزه از نظر اقتصادی برای ما مهم است. دولت به حوزه اقتصادهای خرد و خانگی به‌ویژه حوزه‌هایی که زنان و مخصوصا زنان سرپرست خانوار در آن بیشتر فعال هستند، نگاه ویژه‌ای دارد. اولویت دولت حمایت از همین گونه مشاغل است.

سخنگوی دولت ادامه داد: حمایت از صنایع‌دستی یعنی هم حمایت از کارآفرینی و هم توسعه اقتصاد مقاومتی و خودبنیان که از طریق آن از اقشار آسیب‌پذیر مثل زنان سرپرست خانوار به‌طور ضمنی حمایت می‌شود. علاوه بر این‌که در این صنعت هنر نهفته است. در سند تحول دولت هم حوزه گردشگری و هم حوزه صنایع‌دستی جزو محورهای جدی دولت مردمی قلمداد شده و در اولویت قرار گرفته است.

بهادری جهرمی اظهار داشت: هر مقام مسئولی در هر سطحی اگر به نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی بیاید، هم برای خودش دستاوردی دارد و هم می‌تواند برای این مجموعه کمکی باشد برای حمایت از هر یک از این حوزه‌ها تلاش کند.

وی تصریح کرد: البته اعتقاد دولت این است که این حوزه‌ها باید به شیوه مردمی اداره شود و پیش برود و بخش خصوصی باید فعال شود؛ ولی همین فعالیت نیازمند حمایت دولت و رفع موانع است که دولت این رویکرد را با جدیت در پیش دارد.

بهادری جهرمی گفت: به‌سهم خودمان پیگیر مشکلات خواهیم بود. مثلا بحث هزینه‌های گاز و برق را که توسط جامعه هتلداران مطرح شد، در حد توان پیگیری خواهیم کرد و حتما در جلسات ستاد هماهنگی دولت برای تحقق مصوبات تلاش خواهیم کرد که با پیگیری خود وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طبیعتا نتیجه‌بخش خواهید بود.