مسئولان حوزه حج و زیارت مطابق روال معمول؛ بخشی از برنامه‌های کاری خود را به دیدار با زائران کشورمان در مدینه منوره اختصاص دادند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی و رئیس سازمان حج و زیارت دکتر سید صادق حسینی از هتل «باین وود» ‌در نزدیکی حرم نبوی بازدید کردند. هتلی ده طبقه که بیش از ۵۴۰ نفر از زائران کشورمان از استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، قزوین و اردبیل را درخود جای داده است.

دراین هتل زائران ۵ کاروان حضور دارند که شماری پس از شرکت در نماز جماعت مسجدالنبی به هتل بازگشته و درکنارهم مشغول خوردن غذا بودند و گروهی هم بتدریج وارد هتل میشدند. 

محمد رسول یوسفی زائر مشهدی گفت: امکانات در حد مقدورات خوب است و ما زائران با توجه به نزدیکی محل اسکان به مسجد النبی به راحتی به زیارت می رویم. دست اندرکاران کاروان و هتل نیز تلاش دارند زمینه ای فراهم کنند تا ما از فرصت زیارت بیشترین بهره را ببریم.

سعید مصدق عنبرانی دیگر زائر مشهدی از افزایش هزینه ها سوال کرد و در این خصوص نامه ای را به جانشین نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت داد، سید علی علوی به وضعیت هتل و نبود سالن اجتماعات اشاره کرد و خوش طینت زائر اردبیلی هم گفت با وجود برخی کاستی ها، تلاش مجموعه عوامل کاروان ها و هتل برای ارائه خدمات مناسب به زائر ستودنی است. 

جانشین نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت وضعیت حج امسال را برای زائران تشریح کردند و با توضیحات مبسوط به هریک از مطالب مطرح شده پاسخ دادند که به نظر می آمد برای زائران قانع کننده بود واشاره کردند که از مطالب عنوان شده اطلاع نداشتند.

چند نفر از بانوان زائر نیز درخواست داشتند که برخی اقلام ازجمله مواد بهداشتی و شوینده بیشتر توزیع شود که جواد شاد جانشین ستاد مدینه که در این بازدید حاضر بود بلافاصله به مدیران کاروان ها و مجموعه دست اندرکاران این هتل تذکر داد که این اقلام بیشتر در اختیار زائران قرار گیرد.

در هنگام خروج از هتل، مادر شهید مدافع حرم سید محمد حسینی زاده که تنها به حج مشرف شده بود به گفتگو با جانشین نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پرداخت و دغدغه خود را در مورد تنها بودن در این سفر و انجام درست اعمال حج مطرح کرد که حجت الاسلام والمسلمین رکن الدینی تاکید کرد نگران اعمال و ماسک خود نباشد و زائران جوان به او کمک خواهند کرد و همه عوامل کاروان نیز تلاش دارند که زائران با حجی مقبول و خاطره ای خوش به کشور بازگردند.

در این بازدید باوجود اشاره به برخی محدودیت ها؛ اکثریت زائران از کیفیت خدمات ارائه شده ابراز رضایت داشتند و برخورد عوامل اجرایی و میهمانداران را خوب توصیف می کردند.

  • منبع خبر : ایرنا