رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: استقبال مددجویان از اولین زائرسرای کرامت ما را بر آن داشت تا بهترین خدمت فرهنگی که حضور در جوار آستان مقدس رضوی است را برای مددجویان فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، سیدمرتضی بختیاری عصر امروز ۶ اردیبهشت ماه، در آیین افتتاح زائرسرای کرامت ۲ ویژه خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) سخن خود را با حدیثی از پیامبر اسلام(ص) آغاز و اظهار کرد: «سَتُدفَنُ بَضعَةٌ مِنّی بأرضِ خُراسانَ ،لا یَزُورُها مُؤمِنٌ إلّا أوجَبَ اللّه ُ عزّوجلّ لَهُ الجَنَّةَ وحَرَّمَ جَسَدَهُ علی النّارِ زود باشد که پاره‌ای از تن من در خاک خراسان دفن شود. هیچ مؤمنی آن را زیارت نکند مگر آن که خداوند عز و جل بهشت را بر او واجب و بدنش را بر آتش دوزخ حرام گرداند».

وی افزود: استقبالی که از سوی مددجویان پس از افتتاح زائرسرای کرامت یک صورت گرفت، ما را که به راستی خود را نوکر آنان می‌دانیم، برآن داشت بهترین خدمت فرهنگی که حضور در جوار آستان مقدس رضوی است را برای مددجویان مهیا کنیم. با عبور از مراحل قانونی و استفاده از الگوی زائرسرای کرامت یک و در نظر گرفتن نواقص و تجربیات آن زائرسرای کرامت ۲ را پی گرفتیم تا جامعه هدف که به مانند فرزندان خودمان هستند، را پذیرایی کنیم.

بختیاری به بیان گزارشی از عملکرد این حوزه پرداخت و گفت: در سال ۱۴۰۱ در زائرسرای کرامت یک، ۱۴ هزار ۱۶۸ زائر در ۱۰۵ گروه را پذیرایی کرده‌ایم. در سال ۱۴۰۲ این خدمت به ۱۸ هزار و ۶۶۳ مددجو رسید و ۶۷ هزار و ۴۴۰ نفر از اقامت روز در این محل بهره بردند.

وی ضمن درخواست جدی از معاونین مالی و فرهنگی اظهار کرد: حضور زائر در جوار بارگاه علی‌ابن موسی الرضا(ع) او را بیمه می‌کند. بنابراین با برنامه‌ریزی حضور ۴۰ هزار نفر مددجوی کمیته امداد را محقق می‌کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: زائرسرای کرامت ۲ در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و با زیربنای تقریبی۱۲ هزار مترمربع در شهر مشهد و در محدوده حرم مطهر امام هشتم علی ابن موسی الرضا(ع) واقع شده است.

وی با بیان اینکه نشانه سرباز مقام معظم رهبری بودن، نوکری مردم است، گفت: عائله کمیته امداد، عائله خداوند است، یتیمانی که پدر ندارند و به امام رضا(ع) پناه می‌آورند، باید سعی کنیم همان طور که برای فرزندانمان قدم برمی‌داریم، برای این افراد نیز قدم برداریم. ما این آموزه‌ها را از برزگان دین‌مان داریم که باید همان‌گونه که برای خودمان می‌خواهیم برای آنان بخواهیم، زیرا کرامت و عزت آنان بسیار بالاست.

بختیاری ادامه داد: زائرسرای کرامت ۲ به‌ منظور فراهم آوردن امکانات اقامتی مناسب و در شأن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در ۸۹ واحد اقامتی و با امکاناتی همچون رستوران، سالن همایش، نمازخانه، پارکینگ، خدمات هتلینگ و … بنا شده است.

وی اضافه کرد: زائرسرای کرامت ۲ در ۷ طبقه روی زمین به‌علاوه همکف و ۳ طبقه زیر زمین در مجموع دارای ۱۲ هزار مترمربع زیربنا است، ۸۹ واحد اقامتی با ۲۹۵ تخت و تعداد ۴۵ پارکینگ دارد. همچنین سالن همایش با ظرفیت ۲۹۰ نفر، رستوران با ظرفیت حدود ۳۰۰ نفر در طبقه اول، نمازخانه با ظرفیت ۱۲۰ نفر با معماری ایرانی آماده خدمت‌رسانی است. علاوه بر آن یک واحد تجاری با مساحت ۷۰ مترمربع در این مجموعه تدارک دیده شده است.