معاون هماهنگی مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به پیش بینی حضور ۶ تا ۸ میلیون زائر در دهه آخر صفر ضرورت دارد برای ارتقاء ظرفیت های آنتن دهی تلفن های همراه و اینترنت برنامه ریزی و آمادگی حداکثری به وجود آید.

حجت الاسلام گنابادی نژاد در نشست کمیته فن آوری و مخابرات استان خراسان رضوی اظهارداشت:در حال حاضر تلفن همراه و اینترنت با اکثر نیازهای زائرین ارتباط دارد،  تهیه بلیط، رزرو محل اسکان، پرداخت هزینه های سفر و کسب راهنمایی و اطلاعات وضعیت راه‌ها و آب و هوا و… همه به تلفن همراه و اینترنت وابسته است.

وی افزود: اینترنت ایمن، پوشش حداکثری جغرافیایی در سطح استان و بویژه شهر مشهد و بافت مرکزی شهر، افزایش پهنای باند اینترنت با توجه به گستردگی حضور زائران در دهه آخرصفر، یک اولویت جدی است و عدم پاسخگویی و اختلال در ارائه خدمات پذیرفته نیست.

 گنابادی‌نژاد با اشاره به وظایف مسئولان اداره کل ارتباطات و فن آوری و شرکت‌های مخابرات استان، اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به برنامه ریزی و مدیریت توام با ابتکار عمل، تاکید کرد و گفت در تحقق نیازهای زائرین نباید منتظر ابلاغ مرکز باشیم.

در این جلسه مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات و مخابرات استان و مسئولان همراه اول، ایرانسل، تالیا و فن آوری آستان قدس رضوی، ارتقا ظرفیت‌ها و مجموعه آمادگی های پیش بینی شده برای دهه آخر صفر را گزارش دادند.

  • منبع خبر : تسنیم